Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
714.917
3.53%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  FETÖ'nün jandarma imamı teslim oldu

  MİT TIR'ları soruşturması kapsamında aranan Fethullahçı Terör Örgütü bölge imamı Hasan Bektaş, Çorum'da teslim oldu.
  • Ajanslar
  • 24.07.2016 - 03:45
  FETÖ'nün jandarma imamı teslim oldu

  Adana ve Hatay'da 2014 yılında MİT TIR'larının durdurularak aranmasına ilişkin soruşturma kapsamında aranan Fethullahçı Terör Örgütü bölge imamı Hasan Bektaş, Çorum'da teslim oldu. Bektaş'ın ifadeleri dikkat çekici. Buna göre kendisi gibi bölge imamları farklı kentlerde astsubay ve uzman çavuşlardan sorumluydu, son dönemde örgüt içindeki iletişimin çoğu internet üzerinden yapıldı.

  "SUÇ ÖRGÜTÜ OLDUKLARINI YAŞAYARAK ÖĞRENDİM"

  "En büyük suç örgütü olduğunu, yaşayarak öğrendim", "bölge imamları olarak, astsubay ve uzman çavuşlardan sorumluyduk"

  İfadeler, MİT TIR'ları soruşturmasında aranırken Çorum'da teslim olan Fethullahçı Terör Örgütü'nün jandarma imamlarından Hasan Bektaş'a ait.

  Bektaş, ifadesine göre, örgütle 1998 yılında lise ikinci sınıfta tanıştı. Eğitim fakültesinden mezun olduktan sonra örgüt tarafından belirlenen kişiyle evlendi. Hasan Bektaş, ifadesinde Adana'da örgüt adına "bölge imamlığı" yaptığını, kentteki jandarma astsubay ve uzman çavuşların sohbetlere katıldığını anlattı.

  Ayrıca askerlerden toplanan yardımları cemaate ulaştırdığını da itiraf etti. Hasan Bektaş'ın ifadesine göre, Mersin, Osmaniye ve Hatay gibi çevre illerde de jandarma imamları vardı.

  Bu imamlar sadece örgüt tarafından dağıtılan telefonlar aracılığı ile iletişim kuruyordu.

  17-25 Aralık sonrasında ise konuşma yasaklandı, dağıtılan tabletlerdeki program üzerinden yazışma yoluyla haberleşme sağlandı.

  Hasan Bektaş, astsubay ve uzman çavuşların sorumlu olmasına rağmen 2014 yılında MİT TIR'larına yönelik operasyondan haberi olmadığını anlattı.

  İfadesinde, "Bu olaydan sonra örgütten soğumaya başladım ama korktuğum için de ayrılamadım" dedi.

  Darbe girişiminin olduğu gece teslim olmaya karar veren Hasan Bektaş, "Helikopterlerin saldırılarını görünce örgüt hakkındaki olumsuz tavırlarım nefrete dönüştü." dedi. Bektaş, MİT TIR'ları soruşturmasında aranıyordu

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir