Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Fiber optik hattı inşaatın ortasından geçirdi

  Ev yapımına başlayan bir kişi fiber optik hattı inşaattan geçirdi.
  • 03.01.2014 - 19:15

  Fiber optik hattı inşaatın ortasından geçirdi #1

  Genellikle Rize'de duymaya alıştığımız ev yapımlarına bu kez Malatya'da rastlandı.  Malatya'nın Darende ilçesinde fiber optik hattın geçtiği arsasında ev yapımına başlayan bir kişi, kabloyu inşaatın duvarları içerisinde bırakmak zorunda kaldı.

  RİZELİ MUCİDİN EVİ İTALYA'DA TEZ KONUSU OLDU

  Fiber optik hattı inşaatın ortasından geçirdi #2

  ARSADAN HAT GEÇİNCE..

  Darende'de yaşayan esnaf Mehmet Ali Çetin, Zaviye Mahallesi'ndeki arsasına 2 katlı ev yaptırmak için bir süre önce çalışma başlattı. Çetin, arsasından fiber optik hat geçince, Türk Telekom'a başvurarak hattın arsa dışına taşınmasını istedi. Girişimlerinden bir sonuç alamayan Çetin, inşaatı başlattı. Kaba inşaatı tamamlanma aşamasına gelen binada, fiber optik hattın denk geldiği duvarlarda kablo genişliğine göre tuğla boşlukları bırakıldı. İnşaatın içerisinde kalan hat, görenlerin dikkatini çekiyor. 

  Fiber optik hattı inşaatın ortasından geçirdi #3

  "ÇAMAŞIR İPİ OLARAK KULLANIRIZ" ESPRİSİ

  İnşaat ruhsatının süresi dolacağı için binayı yapmak zorunda kaldığını anlatan Çetin, "İnşaatın içinde kalan hat, bize engel oluyor. Önümüzdeki aylarda inşaatını tamamlamayı planladığım evime göçünce, telefon hattını ne yapacağımı bilemiyorum" diyor. Çetin, birkaç aya kadar inşaatı tamamlayıp yeni evine taşınmak istediğini dile getirerek, "Kabloyu ya keseceğiz ya da evin içinde çamaşır ipi olarak kullanacağız" diye espri yapıyor.

  Fiber optik hattı inşaatın ortasından geçirdi #4

  TELEKOM'DAN AÇIKLAMA

  Türk Telekom Malatya İl Müdürü ise bu arsadan geçen hattın, fiber optik hat olduğunu belirterek, "Bu hattın taşınması, diğer hatlara göre daha zordur. Bu nedenle yerinin değiştirilmesinde gecikme olmuş. Bu hat, santraller arasında bağlantı yapan, Hekimhan ve Kuluncak'taki hatların yedeği olarak planlanmış bir hat. Önümüzdeki hafta, bunu inşaattan çıkaracağız, taşıyacağız" diyor.

  Görüş Bildir