Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.608
0.45%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Fikret Orman'ın villasına giren hırsızlar yakalandı

  Beşiktaş'ın başkanı Fikret Orman’ın lüks villasında meydana gelen hırsızlık teşebbüsü ile ilgili 2’si kadın 5 kişi gözaltına alındı.
  • DHA
  • 11.11.2016 - 14:53
  Fikret Orman'ın villasına giren hırsızlar yakalandı

  Cezaevinden yaklaşık bir ay önce tahliye olan şüphelilerin kiraladıkları otomobillerle hava karardıktan sonra saat 23.00’e kadar dolaşarak ışığı yanmayan lüks evlere girip hırsızlık yaptıkları tespit edildi.

  Polis takibi sırasında şüphelilerin bir günde İstanbul içinde 500 kilometre yol kat ettiği belirlendi. Öte yandan Kadın şüphelilerden birinin 8 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

  FİKRET ORMANIN VİLLASINDA HIRSIZLIK TEŞEBBÜSÜ

  Beşiktaş’ın başkanı Fikret Orman’ın Beşiktaş, Arnavutköy mahallesinde bulunan lüks villasında 7 Kasım 2016 tarihinde meydana gelen olayda eve teras kapısını açarak giren biri kadın 2 kişi içerde ki temizlikçiyle karşılaşmıştı. Saat 21.00’de meydana gelen olay sırasında temizlikçinin bağırması üzerine paniğe kapılan hırsızlar kendilerini otomobilinin içinde bekleyen suç ortaklarıyla birlikte kaçarak kayıplara karışmıştı.

  Fikret Orman ın villasına giren hırsızlar yakalandı #1

  FİKRET ORMANIN ŞİKAYETİ ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Bir canlı yayın programına katılmak için giderken yolda olayı Haber alan Fikret Orman’ın şikayeti üzerine polis tarafından geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çevredeki görgü tanıkları ve güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek şüphelilerin kaçtıkları otomobilin plakasını tespit etti. Aracın kiralık olduğu, kiralayan kadının kocasının ise hırsızlık suçundan yattığı cezaevinden kısa süre sonra tahliye edildiği öğrenildi. Bu bilgi üzerine şüpheliler polis tarafından takibe alındı.Fikret Orman ın villasına giren hırsızlar yakalandı #2

  HIRSIZLAR BİR GÜNDE İSTANBUL İÇİNDE 500 KİLOMETRE DOLAŞTI

  Hırsızlık Büro Amirliğinin gerçekleştirdiği operasyonda şüphelilerin yeni bir otomobil kiraladıkları ve onunla dolaştığı belirlendi. Polis plakasını tespit ettiği aracı takibe aldı. Şüpheliler 24 saat içinde İstanbul’un içinde yaklaşık 500 kilometre dolaşarak sonunda Etiler’e geldi. Etiler’de mağdur M.F.’nin evine giren 2’si kadın 5 kişi polisin müdahalesi ile yakalandı . Otomobilden çok sayıda ziynet eşyası çıktı.

  ŞÜPHELİLERDEN BİRİ 8 AYLIK HAMİLE ÇIKTI

  Şüpheliler Bayram E.(32), Zafer E.(27), Hasan Ö.(26), Yağmur E.(23), Kardelen D.(18) Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek sorgulandı. Şüphelilerden erkek olanların yaklaşık 1 ay önce hırsızlık suçundan yattıkları cezaevinden tahliye oldukları tespit edildi. Hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alınan Kardelen D.’nin ise 8 aylık hamile olduğu tespit edildi.Fikret Orman ın villasına giren hırsızlar yakalandı #3

  POLİS YÖNTEMLERİNİ BELİRLEDİ

  Polis şüphelilerin hırsızlıkta izledikleri yöntemi de ortaya çıkardı. Hava karardıktan sonra kiraladıkları otomobillerle işe çıkan şüphelilerin ışıkları yanmayan villaları kendilerine hedef seçtikleri tespit edildi. Işık yanmadığı için içerde kimse olmadığını düşündükleri evlere giren hırsızların bulabildikleri ziynet eşyaları ve paraları çaldıkları öğrenildi

  ÜSKÜDAR’DA BİR VİLLAYI DAHA SOYMUŞLAR

  Hırsızlık Büro Amirliği dedektifleri şüphelilerin Fikret Orman’ın villasında hırsızlık teşebbüsünden bulunduktan bir gün sonra Üsküdar’da bir villayı daha soyduklarını tespit etti. 8 Kasım 2016 tarihinde mağdur kadın N.E.’nin evine giren hırsızların içerde bulunan 30 bin liralık ziynet eşyası ile 150 dolar parayı alarak kaçtıkları öğrenildi.

  Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından  adliyeye sevk edildi

  Fikret Orman ın villasına giren hırsızlar yakalandı #4

  Fikret Orman ın villasına giren hırsızlar yakalandı #5

  Fikret Orman ın villasına giren hırsızlar yakalandı #6  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir