Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
704.200
0.17%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Fotoğrafları özensiz bulan çift tazminat davası açtı

  Edirne'de evlenen çift, düğün fotoğraflarını özensiz çektiği gerekçesiyle fotoğrafçıdan davacı oldu.
  • DHA
  • 18.01.2018 - 13:03
  Fotoğrafları özensiz bulan çift tazminat davası açtı

  2016 yılında evlenen E.E ve E.E., anlaştıkları fotoğrafçı G.M.'nin çektiği  fotoğrafları özensiz  bulup istedikleri gibi olmadığını belirterek avukatları aracılığıyla Edirne 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 625 TL'si maddi, 6 bin TL'si de manevi olmak üzere 6 bin 625 TL'lik tazminat davası açtı.

  "ABLAM FOTOĞRAFLARA BAKAMIYOR"

  2'nci Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, İstanbul'da yaşayan E.E. ve E.E. çifti katılmadı. Çiftin yakınları ise duruşmada tanık olarak dinlendi. Gelinin kız kardeşi M.K., "Davalı kişi, fotoğrafları zamanında ablama ulaştırmadı. Fotoğrafların kaybolduğunu ve elinde kalan fotoğraflardan seçmesini istedi. Bunun üzerine de ablamın seçtiği fotoğraflar yerine başkalarını gönderdi. Bu yüzden aile arasında anlaşmazlık yaşandı. Ablam fotoğraflara bakamıyor bile. İstedikleri fotoğraflar olmaması nedeniyle büyük üzüntü yaşadılar. Fotoğraflarına bakamadıkları gibi başkalarına da gösteremediler." dedi.

  Fotoğrafları özensiz bulan çift tazminat davası açtı #1

  MAHKEME, FOTOĞRAFLARI İSTEDİ

  Mahkeme heyeti, davaya konu olan fotoğrafların birer örneklerinin kendilerine gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. Çiftin avukatı Alican Gül ise "Düğün hatıraları, tekrarı olmayan, güzel anıları barındırıyor. Bu nedenle maddi ve manevi tazminat davası açtık. Fotoğrafçı, fotoğrafları özensiz çekip, müvekkillerimin istediği fotoğrafları da göndermedi. Müvekkilim, düğün fotoğrafları aklına geldikçe büyük üzüntü duyuyor. Bu nedenle 6 bin TL manevi, 625 TL de maddi tazminat davası açtık." dedi

  Fotoğrafları özensiz bulan çift tazminat davası açtı #2

  Fotoğrafları özensiz bulan çift tazminat davası açtı #3

  Fotoğrafları özensiz bulan çift tazminat davası açtı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir