Euro
10.161
0.51%
Dolar
8.3309
0.23%
Altın
500.85
0.38%
Borsa
1.464
0.7%
Bitcoin
375.693
-0.43%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Diyarbakır'da Gaffar Okkan anıldı

  Diyarbakır'da 14 yıl önce uğradıkları silahlı saldırıda şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memuru, düzenlenen törenle anıldı.
  • 24.01.2015 - 16:31
  Diyarbakır'da Gaffar Okkan anıldı

  gaffar

  Emniyet Müdürü Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy için anma töreni, saldırının gerçekleştirildiği Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı'nda yapıldı. Törende, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunun ardından Okkan'ın öz geçmişi okundu.

  TÖRENDEN GÖRÜNTÜLER

  BİRÇOK KİŞİ KATILDI

  Tören sırasında bazı vatandaşların pencere ve balkonlardan okunan dualara eşlik ettiği görüldü. Duygusal anların yaşandığı etkinlik Okkan ve 5 arkadaşının şehit edildikleri yere bırakılan karanfillerle sona erdi. Törene AK Parti Milletvekilleri Mine Lök Beyaz, Cuma İçten, Abdulkerim Gök, Okkan'ın yakınları, Diyarbakırspor taraftarları, gaziler, adı Gaffar Okkan olan çocuklar ile vatandaşlar katıldı.

  Diyarbakır da Gaffar Okkan anıldı #2

  SAKARYA'DA TÖRENE 102 DİYARBAKIRLI ÇOCUK KATILDI

  Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, Sakarya'nın Hendek ilçesindeki mezarı başında da anıldı. Anma etkinliğine, "Ali Gaffar Okkan Gönül Yolculuğu Projesi" kapsamında Ali Gaffar Okkan'ın adı verilen "Ali Gaffar" ve "Gaffar Okan" isimli 102 Diyarbakırlı çocuk da katıldı.

  SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

  Hendek Şehir Mezarlığı'nda düzenlenen anma töreni öncesinde şehidin eşi Zerrin, kızı Sezin ve oğlu Fikri Can Okkan ile kız kardeşi Gülsüm Özger ve diğer aile fertleri taziyeleri kabul etti. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı'nın okunduğu törende konuşan Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Ali Gaffar Okkan'ın milletin bekası ve vatanın geleceği için canını feda eden binlerce şehitten biri olduğunu söyledi.

  Diyarbakır da Gaffar Okkan anıldı #3

  ALİ GAFFAR İSİMLİ 102 ÇOCUK KARANFİL BIRAKTI

  Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de Okkan'ı vefalı dostlarıyla andıklarını belirterek, böyle etkinlikler gerçekleştirilerek, şehitlerini unutmadıklarını gösterdiklerini dile getirdi. İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin'in okuduğu duanın ardından yakınları, katılımcılar ve Ali Gaffar isimli 102 çocuk, Okkan'ın mezarına karanfil bıraktı. Törene dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı'nın yanı sıra Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Okkan'ın görev yaptığı dönemdeki emniyet personeli, çeşitli illerden gelen emniyet müdürleri, protokol üyeleri ve yakınları katıldı.

  Diyarbakır da Gaffar Okkan anıldı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir