Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.058
2.34%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Garnizon komutanının eşini öldüren şahıs konuştu

  Garnizon Komutanı’nın eşini öldüren Ziyaettin Yaraşır savcılık sorgusunda olayı ayrıntılarıyla anlattı.
  • 12.09.2014 - 14:15
  Garnizon komutanının eşini öldüren şahıs konuştu

  sultan

  Çekmeköy Kaymakamlığı’nın önünde geçtiğimiz pazar günü meydana gelen olayda Ziyaettin Yaraşır, Garnizon Komutanı’nın eşi ve sürücü kursu sahibi olan Sultan Kaymaz’ı, direksiyon sınavları yapıldığı sırada 2 el ateş ederek öldürmüştü. Silahını 500 metre ilerideki ağaçlık alana atarak kayıplara karışan zanlı Ziyaettin Yaraşır olayı nasıl planladığını savcılık sorgusunda anlattı.

  Yaraşır savcılık sorgusunda olayı şu şekilde anlattı;

  “2 KEZ BENİ SINAVDA BIRAKTILAR”

  2013 yılının sonuna doğru Çekmeköy’de bulunan Sultan Sürücü Kursu’na ehliyet almak için kayıt yaptırdığını ve yazılı sınavları geçtiğini söylediği belirtilen Yaraşır’ın ifadesinde, şunları söylediği öğrenildi: "2 kere direksiyon sınavına girdim. Eğitimlerde ve direksiyon sınavındaki heyet içinde Sultan Kaymaz da vardı. Uygulamalı sınavı geçemedim ve 2 kez beni sınavda bıraktılar. 3. sınav yaklaştığında, daha önceden kendisini bir kez gördüğüm Sultan Kaymaz’ın eşi Albay Hasan Kaymaz’la da sürücü kursunda görüştüm. Bana, ‘Sen sınava gir, ben sana yardımcı olacağım’ dedi. Ben de kendisine, ‘Sen bana yardımcı olacaksın. Sen eğitimci değilsin. Ben hak edersem geçerim. Hak edemezsem kalırım’ dedim.

  "EŞİNE PLATONİK AŞIK OLMUŞTUM"

  Hatta kendisine eşi Sultan Kaymaz’ı tanıdığımı söyledim. Ben 2. sınavda kalınca Sultan Kaymaz ile aramızda tartışma oldu. Bu tartışmadan sonra eşi Hasan Kaymaz iş yerime gelerek benimle konuştu. Ben kendisine, ‘Senin eşini tanıyorum. Bana kendisini daha önceden Hülya Çevik olarak tanıtmıştı. Ben kendisine platonik olarak aşık olmuştum. Senle sahte isimle evlenmiş’ diye söyleyince aramızda tartışma oldu. Daha sonradan Sultan Kaymaz hakkımda şikayetçi oldu ve 6 ay kendisine yaklaşmamam konusunda karar çıktı" dediği belirtildi.

  "BACAĞINA ATEŞ ETMEK İSTEDİM"

  Olaydan 1 gün önce cep telefonuyla Sultan Kaymaz’ı aradığını belirttiği ifade edilen Yaraşır’ın, "Kendisine direksiyon sınavı tarihini sordum. Bana 6-7 Eylül tarihinde sınav yapılacağını söyledi. Olay günü de evden silahımı aldım ve bir poşet içerisinde koyup Çekmeköy’de daha önceden sınava girdiğimiz yere gittim. Kendisi sürücü kursuna ait otomobilin arka koltuğunda oturuyordu ve camı açıktı. Kendisine yaklaştıktan sonra poşetten silahı çıkarttım ve bacağına doğru ateş etmek istedim. Ancak o an gözlerim karardı ve göğüs kısmına 2 el ateş ettim.

  "KENDİSİNİ KORKUTMAK İÇİN OLAY YERİNE GİTTİM"

  Daha sonra olay yerinden kaçtım, silahı da olay yerine yakın bir araziye attım. Olaydan sonra Yalova’ya gidip bir caminin bahçesinde kaldım. Tersanede çalışan bir arkadaşımı görmeye gideceğim sırada polisler beni tanıyıp yakaladı. Öldürmek için ateş etmedim. Amacım kendisini korkutup yaralamaktı, pişmanım” şeklinde ifade verdiği kaydedildi.

  TEHDİT VE CİNSEL TACİZ DAVASI DEVAM EDİYOR

  Diğer yandan, Ziyaettin Yaraşır hakkında, Sultan Kaymaz’ı tehdit ettiği ve cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle Ocak ayında 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açıldığı öğrenildi. Savcılık, iddianamesinde, Yaraşır’ın 2013 yılında yazıldığı direksiyon sınavında başarısız olduğunu ve sorumlusu olarak Sultan Kaymaz’ı gördüğünü, Kaymaz’ın evli olduğunu bildiği halde çiçekler gönderip evlenme teklif ettiğini ayrıca kadına tehdit ve taciz içerikli mesajlar gönderdiğini belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir