Gasba uğrayan hamile kadın bebeğini kaybetti

Polisi alarma geçiren gasp olayı, 8 Eylül günü saat 23.45 ’te Kepez İlçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi.

YERE YATIRIP GASP ETTİ

E.D.’nin bindiği otobüse binen Ender A., ineceği durağa kadar kadını takip etti. Yeşilyurt Mahallesi’nde E.D’nin ardından otobüsten inen Ender A., kadını karanlık bir sokakta yere yatırıp ağzını kapattıktan sonra boynundaki altın kolyeyi gasp etti.

Gasba uğrayan hamile kadın bebeğini kaybetti

E.D.’nin yardımına sokakta bulunanlar koşarken, ihbar üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Ancak gasp zanlısı Ender A. izini kaybettirdi.

ÜZÜNTÜDEN DÜŞÜK YAPTI

Olay sonrası psikolojisi bozulan 7 haftalık hamile E.D., iki gün sonra düşük yaptı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, gaspçıyı yakalamak için özel bir ekip kurdu. Otobüsün güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkan polis, şüphelinin 35 suçtan kaydı bulunan Ender A. olduğunu tespit etti.

Sabit bir adresi bulunmayan Ender A.’nın parklarda kaldığını belirleyen polis, otobüs durakları ve parklarda önlem aldı. Dün akşam saatlerinde gasp zanlısının Konyaaltı İlçesi Doyran Mahallesi’nde bir evde saklandığı ihbarını alan polis, operasyon düzenledi.

KOLYEYİ 270 TL'YE SATTI

Kaçmaya çalışan Ender A., gözaltına alındı. Daha önce de emekli bir hakimin çantasını gasp ettiği ortaya çıkan Ender A.’nın, çaldığı kolyeyi ise bir kuyumcuda 270 TL’ye sattığı belirlendi. Ender A., ifadesinin ardından adliye sevk edildi.

Gasba uğrayan hamile kadın bebeğini kaybetti