Petrol
111.44
-0.54%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.115
0.77%
12ºC
İstanbul
Güneşli 12 C

  Gaziantep Valisi 19 IŞİD üyesinin yargılandığını açıkladı

  Gaziantep Valisi Erdal Ata, kentte IŞİD üyesi olduğu belirlenen 19 kişinin tutuklu olarak yargılandığını açıkladı.
  • 04.09.2014 - 15:54
  Gaziantep Valisi 19 IŞİD üyesinin yargılandığını açıkladı

  vali

  Gaziantep Valisi Erdal Ata, geçen hafta uluslararası medya organlarında yayımlanan bazı görüntülerle Gaziantep'te IŞİD kampı bulunduğu iddialarının gündeme gelmesine tepki gösterdi.

  TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI MÜCADELE

  Gazetecilerin bu konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Vali Ata, kentte terör örgütlerine ait bir kampın varlığının mümkün olmadığını söyledi. IŞİD'in kentte kamp kurmasına müsaade edilmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını vurgulayan Vali Ata, aksine terör örgütüne katılan veya ilişkisi saptananlara yönelik mücadele edildiğini kaydetti.

  19 IŞİD'Lİ TUTUKLANDI

  Güvenlik güçlerinin iddiaların aksine terör örgütü IŞİD'e katılımların önlenmesine yönelik yoğun çaba sarf ettiğini ve şu ana kadar 19 IŞİD üyesi tutuklandığını ifade eden Vali Ata şöyle konuştu;

  YARGILANMASI SÜRÜYOR

  "Polis ve jandarmamız bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyor. Sadece ilimizde bu amaçla gelip yakalanan kişiler var ve onlar hakkında yasal işlemler yapılıyor. Yakaladığımız ve suça karışmamış olanlar ülkelerine iade ediliyorlar, suça karışanlar ise yargılanıyor. Şu ana kadar yakalanan 19 kişinin tutuklu olarak yargılanması sürüyor. Avrupa'dan, Kafkas ülkelerinden veya değişik ülkelerden çantasını sırtına alarak gelmiş ama bizim havaalanı veya sınırda yakaladığımız kişiler oluyor. Bunlardan suç unsuru olmayan veya geçmişte suça karıştığına dair emare olmayanlar ülkelerine iade ediliyorlar. Suç unsuru yakaladığımız kişiler ise tutuklu yargılanıyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir