Petrol
110.95
0.15%
Euro
17.3256
1.70%
Dolar
16.1276
1.27%
Altın
966.67
1.88%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
478.442
1.46%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Gaziantep'te BDP'li grupla polis arasında çatışma çıktı

  Gaziantep’te BDP İlçe Teşkilatı önünde toplanan bir grup, Kobani’de hayatını kaybeden bir kişinin taziye evine yürümek isteyince olaylar çıktı.
  • 22.09.2014 - 08:36
  Gaziantep'te BDP'li grupla polis arasında çatışma çıktı

  Gaziantep te BDP li grupla polis arasında çatışma çıktı #1

  BDP Şahinbey İl Teşkilatı önünde toplanan kalabalık grup Kobani’de hayatını kaybeden bir kişinin Beybahçe Mahallesi’ndeki ailesine taziye ziyaretine gitmek için yürümek istedi.

  POLİS TAZYİKLİ SUYLA MÜDAHALE ETTİ

  Bu sırada cadde üzerinde bulunan panzerlere taş atıldı. Bunun üzerine polis kalabalık gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Müdahale sırasında başına biber gazı kapsülü isabet eden bir kişi yaralandı. Olayların büyümesi üzerine bölgeye çevik kuvvet ve panzerler sevk edildi.

  Gaziantep te BDP li grupla polis arasında çatışma çıktı #2

  POLİSE TAŞ ATMAYA DEVAM EDİLDİ

  Bu sırada BDP’li yetkililer toplanarak polise taş atan gençleri ikna etmeye çalıştı. Ancak arkadaşlarının yaralandığını söyleyen yüzü maskeli şahıslar polisi taşlamaya devam etti. Ara sokaklarda çap konteynırlarını deviren kalabalık grup sık sık ara sokaklara kaçarak dağıldı. Polisin müdahalesinin ardından yeniden toplanan grup polise taş atmaya devam etti.

  Gaziantep te BDP li grupla polis arasında çatışma çıktı #3

  MAHALLE SAKİNLERİ ŞİKAYETÇİ

  Olayların arasında kalan vatandaşlar ise tepki gösterdi. Polis ve göstericiler arasında kalan genç bir kız çığlık atarak olay yerinden kaçmaya çalıştı. Evinden çıkan bir vatandaş ise her hafta mahallede olay çıktığını söyledi. Evine biber gazı dolduğunu söyleyen vatandaş, polise taş atan şahısların evinin duvarındaki briketleri kırdığını ileri sürdü. Olaylarda bir kişi yaralandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir