Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
436.941
-0.91%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Gaziantep'te Mısır'daki idamlar protesto edildi

  Gaziantep'te Demokrasi Meydanı'nda toplanan AK Partili gençler, Mısır'da darbe karşıtlarının idama mahkum edilmesini protesto etti.
  • 09.04.2014 - 13:08
  Gaziantep'te Mısır'daki idamlar protesto edildi

  Gaziantep te Mısır daki idamlar protesto edildi #1

  Gaziantep’te Balıklı Meydanı’nda toplanan İslami gruplar Mısır’da aralarında Muhammed Bedii’nin de bulunduğu 529 kişiye verilen idam cezasını protesto etti.

  529 KİŞİYE VERİLEN İDAM CEZASI KINANDI

  Balıklı Meydanı’nda toplanan Peygamber Sevdalıları Platformu ve değişik islami dernek üyeleri ellerinde pankartlarla, tekbirler getirerek ve sloganlar atarak Mısır’daki cunta yönetiminin 529 müslümana verilen idam cezasını kınadı.

  "MISIR BUNCA KATLİAM YETMEZMİŞ GİBİ ZULÜMLERİNE BİR YENİSİNİ EKLEDİ"

  Gruplar adına basın açıklamasını yapan Mustafa Kaya, "Gaziantep halkı, Mısır’daki zalim sisi önderliğinde cunta yönetiminin 17 Haziaran 2012 tarihinde yapılan seçimlerde halkın iradesi ile iktidara gelen meşru yönetim, zamanın firavunları tarafından 3 Temmuz 2013 tarihinden itibaren batı emperyalislerinin de desteği ile darbe yaparak meşru yönetimi iktidardan düşürmüşlerdir. O tarihten bu tarihe kadar cunta yönetimi tarafından yapılan bunca katliam yetmezmiş gibi zulümlerine bir yenisini daha ekleyerek Mısır’ın meşru yönetimi olan ve aralarında ihvan-ı müslümin cemaatinin lideri Muhammed Bedii’nin de bulunduğu 529 kişiye verilen idam cezasını kınıyoruz" dedi.

  Gaziantep te Mısır daki idamlar protesto edildi #2

  "CUNTA YÖNETİMİNİN BASKILARINI ŞİDDETLE KINIYOR VE LANETLİYORUZ"

  Müslümanlara karşı yapılan hukuksuz saldırıları ve cunta yönetiminin baskılarını lanetlediklerini aktaran Kaya, “Müslümanlar olarak İhvan’a gerçekleştirilen bu haksız, hukuksuz ve alçakça saldırıları, verilen idam kararlarını, verilen idam kararlarını, cunta yönetiminin baskılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Yapılan katliamlarda şehit düşen kardeşlerimizin şehadetlerinin Allah katında kabul edilmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Gaziantep te Mısır daki idamlar protesto edildi #3

  "TÜM KARDEŞLERİMİZİN ZULME KARŞI SESSİZ KALMAMALARINI İSTİYORUZ"

  Mısırlı müslümanlarla dayanışma içerisinde olduklarını ve mücadelelerine destek verdiklerini belirten grup sözcüsü Mustafa Kaya,sözlerine "Mısırlı müslüman kardeşlerimizin mücadelesi ile dayanışma içinde olduğumuzu, zalimlere karşı bugüne kadar cuntaya koydukları direnişle iftihar ettiğimizi duyuruyor ve dünyadaki tüm kardeşlerimizin, yapılan bu zulme karşı sessiz kalmamalarını istiyoruz" şeklinde devam etti. Mısır’daki idamları protesto eden gruplar, basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir