Euro
15.3528
-0.49%
Dolar
13.4518
-0.50%
Altın
787.0230
-0.33%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.001
-2.13%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 7 C

  Gaziantep'te ölenler için anıt yapılacak

  Bombalı saldırının ardından yapılan Kent Konseyi'nin 'Teröre Karşı Kenetlenme Toplantısı'nda alınan kararlar açıklandı.
  • 24.08.2012 - 14:07
  Gaziantep'te ölenler için anıt yapılacak

  Gaziantep te ölenler için anıt yapılacak #1

  Gaziantep'te 9 kişinin ölümü, 64 kişinin de yaralanmasına neden olan bombalı saldırıya tepkiler sürerken, Vali Erdal Ata olayla ilgili gözaltına alınanların sayısının 13'e yükseldiğini açıkladı. Saldırının yapıldığı yere ise Şehitkamil Belediyesi tarafından bir 'Katliam Anıtı'nın yapılması yolunda görüş belirtildi.

  Katliam nedeniyle Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun'un başkanlığını yaptığı Kent Konseyi'nin 'Teröre Karşı Kenetlenme Toplantısı'nda bir deklarasyon yayınlandı.

  BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜNÜN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin başta olmak üzere il yöneticileri, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin imzaladığı deklarasyonda, Gaziantep kentinin etnik, dinsel, mezhepsel hiç bir ayırım gözetmeksizin saygı ve sevginin, birlikte yaşama kültürünün en güzel örneğinin yaşandığı bir kent olduğunua vurgu yapılarak şu görüşler belirtildi:

  "Gaziantep'in huzur ve sükununu bozmaya yönelik Ramazan Bayramı'nın ikinci günü meydana gelen patlamada 4'ü çocuk 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, çok sayıda vatandaşımız yaralanmıştır. Bu insanlık dışı, hunharca olayı şiddetle kınıyor, tüm vatandaşlarımızı sükunete davet ediyoruz. Devletimizin, milletimizin, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan, acımasızca terere başvuranlar ve teröre destek verenler ne Gaziantep'te ne başka bir yerde köte emellerine ulaşamayacaklardır. Birlikte çalışma, birlikte üretme, birlikte paylaşma, birlikte sevinip, birlikte gözyaşı dökmek bu kentin en önemli değerleridir. Dün, birlikte mücadele ederek gazilik ünvanını alan bu kentin çocukları, dedelerinin kendilerine miras bıraktığı bu kentte birlikte yaşamaya devam edeceklerdir. Çocukların da aralarında bulunduğu insanımızı hedef alan bu canice eylemi gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyor acılarını paylaşıyoruz."


  Görüş Bildir