Petrol
111.1
1.01%
Euro
16.8653
0.38%
Dolar
15.8818
0.06%
Altın
948
0.58%
Borsa
2395
0.94%
Bitcoin
487.684
2.97%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi binlerce vatandaşa sokak iftarları düzenledi. 5 bin Gaziosmanpaşalı vatandaş Gazze için dualar etti.
  • 19.07.2014 - 16:59
  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi

   

  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi #1

  Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede düzenlediği sokak iftarı programlarıyla binlerce vatandaşı iftar sofralarında ağırlayan GOP Belediyesi çocukları için de etkinlikler düzenliyor. 5 bin Gaziosmanpaşalı vatandaşın Gazze’deki katledilen Müslümanlar için ellerini semaya açıp dualar etmesiyle yapılan iftarda tasavvuf müziği eşliğinde semazenler de geceye anlamlı bir hava kattı. Sokak iftarlarına katılan aileleri ile birlikte gelen çocuklar da unutulmaya yüz tutmuş başta çuval yarışı, ip atlama, sek sek, halat çekme gibi oyunları oynayarak keyifli saatler geçiriyor.

  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi #2

  ELLER GAZZE İÇİN AÇILDI

  Gaziosmanpaşa belediyesi çocukları palyaço ile eğlendirirken yüz boyama, top ve balon gibi hediyeler ile de minikleri sevindiriyor. Bu arada iftarda, çocuklara pamuk şeker ve Osmanlı macunu gibi ücretsiz ikramlar da sunuluyor. Beş bin kişinin iştirak ettiği Gaziosmanpaşa Pazariçi mahallesinde düzenlenen sokak iftarında aynı zamanda semazen ve tasavvuf müzikisi eşliğinde oruçlar açıldı. Öte yandan iftar sonrası yapılan dualarda ise Filistin ve Gazze’deki hunharca katledilen Müslümanlar için eller semaya açıldı. Vatandaşlar komşuluk ilişkilerinin geliştirildiği sokak iftarlarına katılmaktan memnun olduklarını çocukların ise iftar saatlerinde tarihi eski oyunlar oynamaktan son derece mutlu oldukları belirtildi.

  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi #3

  "VATANDAŞLARIMIZIN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ"

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ilçeden her akşam ayrı bir semtte binlerce vatandaşın iftarı birlikte yaptıklarını dostlukların ve kaynaşmanın en güzel örneklerini segilediklerini söyledi. Tarihi eski oyunları da yeni nesile aktarmanın gerektiğini belirten Belediye Başkanı Usta, “Yarınlarımızı teslim edeceğimiz yavrularımızın eski gelenekleri de yaşamaları gerektiğini düşünerek böyle bir uygulama yaptık. Yediden yetmişe tüm Gaziosmanpaşalı halkımız görüyorum ki memnun bu uygulamadan. Daha güzel hizmetler ile vatandaşlarımızın daima yanında olacağız” diye konuştu.

  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi #4

   

  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi #5

  Gaziosmanpaşa iftarında Gazze için dua edildi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir