Dolar
6.8599
-0.0131%
Euro
7.7852
0.1286%
Altın
1810.37
0.0635%
Borsa
118712.51
-0.5248%
G. Altın
399.161
0.0624%
Bitcoin
64631.97
0.3595%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırı

  Gaziosmanpaşa'da yaşanılan silahlı saldırıda Rumeli TV sahibi ile eski belediye başkan yardımcısı yaralandı.
  • 10.06.2014 - 13:40
  Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırı

  Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırı #1

  Gaziosmanpaşa'da Ordu Caddesi üzerinde bulunan çalışma ofisinin önüne gelen Atilla Baykal ve yanındakiler otomobilden inmek üzereyken yanlarına başka bir otomobil yaklaştı.

  ŞOFÖR YARA ALMADAN KURTULDU

  Otomobilden inen ve kimlikleri henüz belirlenemeyen iki kişi silahlarını çekerek Baykal ve yanındakilere kurşun yağdırmaya başladı. Baykallar Holding'in de sahibi olan Atilla Baykal ve Yavuz Verdi bacaklarına isabet eden kurşunlarla yaralandı. Şoför Erkan Sungur saldırıdan yara almadan kurtulurken saldırganlar geldikleri otomobille olay yerinden kaçmayı başardı.

  TEHDİT ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

  Yaralılar Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken poliste konuyla ilgili çalışma başlattı. Olay yerinde yapılan incelemede çok sayıda boş kovan bulunurken çevredeki başka otomobillere de kurşun isabet ettiği belirlendi. Polis, Tek Rumeli TV sahibi Atilla Baykal'ın bir süredir tehdit edildiği ve saldırıyı bu kişilerin gerçekleştirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

  RUMELİ TV PATRONU KONUŞTU

  Gaziosmanpaşa’da işyerine giderken silahlı saldırıya uğrayan Tek Rumeli Televizyonu’nun sahibi Atilla Baykal, taburcu oldu. Daha önce tehdit almadığını belirten Baykal, “Savcılıkta gerekli bilgileri vereceğim. Beklemediğim anda olan bir olay” dedi.

  "TABİİ Kİ YANLIŞ BİR DURUM AMA ARAŞTIRACAKLAR"

  Hastaneden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, şunları söyledi;

  “Ben savcılıkta gerekli bilgileri vereceğim. Beklemediğim anda olan bir olay. Tabii ki yanlış bir durum ama araştıracaklar. Kendi işyerime doğru giderken bir silah sesi duydum. Arkamdan silahların geldiğini görünce kendi işyerim olan eczaneye kendimi attım. Belirli sıyrıklarla bu şekildeyim. Kısa bir zaman içinde çıkıyorum. Orada MOBESE kameraları vardı. Belirleyeceklerdir. "

  Görüş Bildir