Euro
11.0374
0.09%
Dolar
9.5108
0.32%
Altın
548.52
0.1%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
563.090
-3.56%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Gecekondudaki kedilere yardım yağdı ama bebek aç kaldı

  Tek odalı gecekonduda yaşam mücadelesi veren ailenin sokak kedisine sahip çıkması haber oldu. Kediler, ailenin bebeğinden daha şanslı çıktı.
  • DHA
  • 26.06.2015 - 11:19
  Gecekondudaki kedilere yardım yağdı ama bebek aç kaldı

  Erzurum'da tek odalı gecekonduda 10 aylık çocukları Furkan ile birlikte yaşam mücadelesi veren Aslı-Mirsevden Tekdemir çifti, evlerinde doğum yapan sokak kedisi ile yavrularına da bakmaya başladı. Bu durum, medyada haber olunca çok sayıda hayvansever, kedilere kolilerce yardım yağdırdı.

  Gecekondudaki kedilere yardım yağdı ama bebek aç kaldı #1

  YAVRU KEDİLER BEBEKTEN ŞANSLI ÇIKTI

  Geçimini hurda toplayarak sağlayan Mirsevden Tekdemir, sadece bir hayırseverin çocuğu için mama gönderdiğini belirterek, "Beni arayanlar hep hayvansevereler oldu. Bir hayırseverin dışında herkes evimize kediler için mama gönderdi. Kedinin yavruları, oğlum Furkan'dan daha şanslı çıktı" dedi.

  KAZANDIĞI PARAYI KEDİYE HARCADI

  Merkez Yakutiye ilçesinin Edip Somunoğlu Mahallesi'nde yaşayan Tekdemir çifti, babadan kalma tek odalı gecekondu evlerine sığınan ve burada doğum yapan sokak kedisi ile 4 yavrusuna sahip çıktı. Sokaklarda el arabası ile kağıt, metal gibi atıkları toplayıp satarak ailesinin geçimini sağlayan 58 yaşındaki Mirsevden Tekdemir, kazandığı paranın büyük bir bölümünü oğlu Furkan ve yeni doğum yapan 'Kader' adını verdikleri kediye harcayınca haber konusu oldu.

  Gecekondudaki kedilere yardım yağdı ama bebek aç kaldı #2

  HAYVANSEVERLER ARADI, YARDIM ETTİ

  Gazete, İnternet siteleri ve sosyal medyada geniş yer bulan haber üzerine çok sayıda hayvansever, cep telefonundan Mirsevden Tekdemir'e ulaşarak kedilere yardım etmek istediğini söyledi. Hayvanseverler ev adresine aldığı Tekdemir'in evine çok sayıda kedi maması gönderdi.

  KEDİLERE AYLARCA YETECEK MAMA GELDİ

  Yapılan haberin kedi ve yavrularının hayatını değiştirdiğini, kendilerinin ise yine aynı hayatı sürdürdüğünü belirten Mirsevden Tekdemir, bu duruma hem sevinip hem de üzüldüğünü anlattı. Borcu yüzünden aylardır evinin elektriğinin kesik olduğunu ifade eden Tekdemir şunları söyledi:

  "Kazandığım birkaç kuruş parayı oğlum Furkan ve Tanrı misafiri olan kedilere harcıyordum. Eşim ve ben, çoğu zaman aç yatıyorduk ama yağmurlu bir akşam evimize sığınan 'Kader' adını verdiğimiz kedi ve 4 yavrusuna, oğlum Furkan'a nasıl bakıyorsak öyle baktık. Bizimle ilgili haber yapılınca çok sayıda hayvansever beni cep telefonumdan arayıp kedilere yardım yapmak istediğini söyledi.

  Gecekondudaki kedilere yardım yağdı ama bebek aç kaldı #3

  Sadece bir hayırsever oğluma mama gönderdi. Kedilere ise birçok kişi mama gönderdi. Evde kedilere aylarca yetecek kadar mama var. Kedinin yavruları oğlum Furkan ve bizden daha şanslı çıktı. 5 kişi toplam 650 lira ve erzak gönderdi. Para gönderenlerden birkaçı, kedilere yiyecek almamı rica etti."

  Gecekondudaki kedilere yardım yağdı ama bebek aç kaldı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir