Petrol
111.02
0.30%
Euro
17.4027
0.61%
Dolar
16.3242
1.55%
Altın
969.03
0.29%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.454
2.22%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Genelkurmay: 38 terörist etkisiz hale getirildi

  Genelkurmay Başkanlığı, 38 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
  • 26.03.2016 - 15:16
  Genelkurmay: 38 terörist etkisiz hale getirildi

  Genelkurmayy

  Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Mardin Nusaybin’de devam eden operasyonda; 13 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği belirtilerek toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 83 olduğu kaydedildi.

  Şırnak’ta 13 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının ise 79 olduğu belirtildi. 18 el yapımı patlayıcı imha edilen operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 212 olduğu vurgulanarak, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 90 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve bir adet gaz maskesi ele geçirildiği ifade edildi.

  YÜKSEKOVA’DA DOKUZ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Hakkâri Yüksekova’da dokuz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği kaydedilerek devam eden operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 76 olduğunu bildirildi.

  Dört adet Kaleşnikof şarjörü, 50 adet Kaleşnikof fişeği, bir hücum yeleği, bir kar elbisesi, bir gaz maskesi, 75 kg amonyum nitrat, üç adet havan mühimmatı ve iki adet bombatar mühimmatı ele geçirilen operasyonda, 11 el yapımı patlayıcı imha edildiği kaydedilerek toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 65 olduğu bildirildi.

  İKİ PYD’Lİ TERÖRİST YAKALANDI

  Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki bölücü terör örgütü PYD mensubu terörist Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışırken üzerlerinde YPG kıyafetleri olduğu halde silahları ile birlikte yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

  Diyarbakır Silvan’da icra edilen operasyonda; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği kaydedilerek bir el yapımı patlayıcı imha edildiği, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, beş adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, iki adet el bombası ve bir adet telsiz ele geçirildiği ifade edildi.

  Şırnak Uludere’de, icra edilen arazi aramasında; toprağa gömülü vaziyette 80 adet roketatar mühimmatı, 46 adet roketatar sevk fişeği ele geçirilmiş, bir iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alındığı vurgulanarak, Hatay Altınözü’nde ise yol kontrolünde, yabancı uyruklu bir DEAŞ terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi.

  Şırnak Uludere’de Irak’tan Türkiye’ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan iki bölücü terör örgütü mensubu teröristin yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

  Hatay Kırıkhan’da icra edilen operasyonda; iki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği kaydedilerek, bir adet M16 piyade tüfeği ve bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirildiği açıklandı.

  SINIRDAN İHA PARÇASI KAÇIRAN TERÖRİST YAKALANDI

  Gaziantep Karkamış’da Türkiye’den Suriye’ye yasadışı yollardan İnsansız Hava Aracı parçaları (beş ana gövde borusu, 10 kanat, 24 teker, 30 adet 27x10 cm uzunluğunda pervane, 20 adet 32x10 cm uzunluğunda pervane, 439 adet küçük pervane, 10 kanat birleştirici ve iniş takımı, 15 arka teker, üç paket birleştirici malzeme, bir top naylon) geçirmeye çalışan yabancı uyruklu bir DEAŞ terör örgütü mensubu teröristin yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

  Bitlis Güroymak’ta icra edilen operasyonda, bir el yapımı patlayıcı (dört adet 12 kg.lık tüp, pil bloğu ile desteklenmiş 1.100 m kablo), 75 kg şeker, 25 kg bulgur ve 100 kg un ele geçirildiği ifade edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir