Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4114
0.06%
Dolar
17.9326
0.00%
Altın
1.039
0.01%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.500
-0.24%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak'ta

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terör operasyonunun sürdüğü Şırnak'taki askeri birlikleri ziyaret etti.
  • AA
  • 07.05.2016 - 18:08
  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak'ta

  Şırnak Havaalanı'na gelen Akar ve beraberindekileri, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar karşıladı.

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak ta #1

  Daha sonra askeri helikopterle kent merkezindeki Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugay Komutanlığına geçen Orgeneral Akar, operasyonun yönetildiği kriz merkezini ziyaret etti.

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak ta #2

  Operasyonla ilgili 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'dan bilgi alan Orgeneral Akar, tüm kuvvetlerin belirli program dahilinde operasyonu büyük kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

  Terör operasyonlarının büyük bir başarıyla devam ettiğini vurgulayan Orgeneral Akar, şunları kaydetti: "Vatan topraklarının bütünlük ve güvenliğinin teminatı Türk Silahlı Kuvvetleri, terörün her türlüsü ile kararlılıkla mücadeleye devam ediyor. Çok şükür, bugüne kadar büyük bir başarı sağladık, bütün kalbimizle sizlere inanıyoruz. İnşallah en az zayiatla, mümkünse sıfır zayiatla buradaki operasyonların bir an önce tamamlanması, daha sonra kırsalda yapılacak faaliyetlerle de terörün kökünün tamamen kazınması sağlanacak. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu unsurların tamamen gündemden çıkması en samimi dileğimiz."

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak ta #3

  Operasyonlarda görev alan herkesin üstün çaba gösterdiğini anlatan Orgeneral Akar, "Burada kutsal bir görev yerine getiriyorsunuz. Kimi arkadaşımız kan döküyor, kimi arkadaşımız ter döküyor, kimi arkadaşımız kafa yoruyor. Devlet, askeriyle, polisiyle, korucusuyla, siviliyle bir bütün. Önemli olan ülkemizin, devletimizin, birliği, beraberliği ve bütünlüğü, amacımız bu." ifadelerini kullandı.

  Orgeneral Akar, içinde bulunulan ortamda herkesin elini taşın altına koyduğuna dikkati çekerek, Cizre, Silopi, Sur, İdil ve Yüksekova'da operasyonların büyük kahramanlık ve fedakarlıkların ardından başarıyla sonuçlandığını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir