Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.066
-1.18%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Genelkurmay Başkanlığı: 4 terörist yakalandı

  Diyarbakır ve Bingöl'de bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist yakalandı.
  • 11.10.2014 - 17:04
  Genelkurmay Başkanlığı: 4 terörist yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı: 4 terörist yakalandı #1

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde, "Önemli yurt içi olaylar" başlığı altında paylaşılan bilgiye göre, 9 Ekim'de, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından bir vatandaş, eylemlere katılmadığı gerekçesiyle göğsünden vurularak ağır yaralandı. Yaralı vatandaş, devlet hastanesine kaldırıldı.

  ARAÇ YAKILDI, ŞOFÖRÜ DARP EDİLDİ

  Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, güvenlik güçlerine ateş açan dört teröristten ikisi, üç piyade tüfeği, beş el bombası ve iki tabanca ile yakalandı. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir 40-50 kişilik bir grup tarafından, Gündeş Köyü bölgesinde, Kara Kuvvetleri 2. Hudut Tugay Komutanlığı Çığlı Üs Bölgesine erzak taşıyan bir sivil kamyon, söz konusu üs bölgesinden Çukurca ilçesine dönüş yaptığı esnada, yolda yakıldı ve araç şoförü darp edildi.

  YOL DAHA SONRA TRAFİĞE AÇILDI

  Van'ın Başkale ilçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir 15-20 kişilik bir grup tarafından, Gedikbaşı Köyü mülki sınırlarında, Van-Hakkari karayolu, iki ayrı noktada, taş dizmek suretiyle trafiğe kapatıldı ve bir TIR ile bir LPG tankeri yakıldı. Yol daha sonra trafiğe açıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir bir grup, bir caddeyi trafiğe kapatırken, Kaymakamlık binasına, Cumhuriyet İlköğretim Okuluna ve güvenlik güçlerine taş ve sopa ile saldırıda bulundu. Olaylar esnasında Cumhuriyet İlköğretim Okulunda maddi hasar meydana geldi.

  TAŞ VE MOLOTOFKOKTEYLİ İLE SALDIRI

  Tunceli merkezde, bölücü terör örgütüne müzahir 100-150 kişilik bir grup, Türk Telekom ve PTT binalarına, 50-60 kişilik bir grup ise Atatürk Lisesine taş ve molotofkokteyli ile saldırıda bulundu. Söz konusu okulda çıkan yangın, itfaiye tarafından söndürülürken, okul ve binalarda maddi hasar meydana geldi.

  KIZ ÖĞRENCİ YURDU YAKILDI

  Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir gruplar, ilçe merkezinde toplanarak, kamu kurumlarına ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerine taş, sopa ve molotofkokteyli ile saldırıda bulundu. Olaylar esnasında, TEDAŞ'a ait bir araç ve bir trafo yakılırken, PTT binasında maddi hasar meydana geldi. Van'ın Edremit ilçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir 10 kişilik bir grup tarafından, Kurubaş Mahallesinde, bir geçici köy korucusuna ait otomobil, molotofkokteyli atılarak yakıldı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir bir grup tarafından kız öğrenci yurdu yakıldı.

  İŞ MAKİNESİ YAKILDI

  Öte yandan dün Bingöl'ün Genç ilçesinde, bölücü terör örgütü mensubu iki terörist yakalandı. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ise bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Kara Kuvvetleri 34. Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Ortaklar-Hara Tepe yolunu yapan sivil bir firmaya ait bir iş makinesi yakıldı.


  Görüş Bildir