Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
702.142
0.67%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Genelkurmay, Mehmetçik'e çifte bayram yaşattı

  Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin İran sınırındaki hudut karakolunda görev yapan askeri, nöbet kulesinde ailesiyle görüştürdü.
  • AA
  • 06.07.2016 - 15:32
  Genelkurmay, Mehmetçik'e çifte bayram yaşattı

  Genelkurmay, Mehmetçik e çifte bayram yaşattı #1

  Genelkurmay Başkanlığının görevlendirdiği askerler tarafından Mersin'deki evlerinden alınan baba Zekeriya ve anne Leyla Akpınar ile 3. Piyade Tümeni Dağ Komando Tugayı'na bağlı Dağlıca Oramar Üs Bölgesi'nde görev yapan ağabeyi Uzman Onbaşı Yahya Akpınar, hazırlanan sürpriz bayramlaşma için Mustafa Akpınar'ın görev yaptığı Esendere beldesine bağlı Şehit Er İbrahim Korucu Hudut Karakolu'na getirildi.

  NÖBET TUTTUĞU KULEYE AİLESİ GÖTÜRÜLDÜDD

  7. Hudut Alay Komutanlığı bünyesindeki 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Hasan Toğrul, 2. Hudut Bölük Komutanı Piyade Yüzbaşı Mefa Boran, Hudut Karakol Komutanı Piyade Üsteğmen İlhan Doğan ve askerler tarafından karşılanan aile, daha sonra Akpınar'ın nöbet tuttuğu kuleye götürüldü.

  ANNE VE BABASINI GÖRÜNCE SARILARAK HASRET GİDERDİ

  Bu sırada sınır güvenliğini sağlamak amacıyla gözetleme yapan Mustafa Akpınar, kuleye komutanının geldiğini zannederek "tekmil" verdi. Babasının "merhaba asker" sesiyle büyük şaşkınlık yaşayan Mehmetçik, bir anda anne, baba ve ağabeyini karşısında görünce de gözyaşlarına hakim olamadı. Akpınar, uzun süre ailesine sarılarak hasret giderdi.Genelkurmay, Mehmetçik e çifte bayram yaşattı #2

  "TÜM KOMUTANLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Bayram gününde en çok sevdiği insanları yanında görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Mustafa Akpınar, "Ailemin geleceğini bilmiyordum, sürpriz oldu. Onların yanında olmaktan şeref duyuyorum, çok sevinçliyim. İnşallah bütün arkadaşlarımız da bayramlarda ailelerinin yanında olur. Böyle bir fırsatı sundukları için başta Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sonrasında bütün komutanlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.Genelkurmay, Mehmetçik e çifte bayram yaşattı #3

  "KOMUTANLAR ONLARA BİR BABA GİBİ, ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN"

  Kendilerine sağlanan imkan sayesinde hayatının en güzel günlerinden birini yaşadığını vurgulayan baba Zekeriya Akpınar ise bütün askerlerin kazasız belasız ailesine kavuşmasını diledi. Bayramı, fedakarca vatanı savunan iki oğluyla karşılamanın sevincini yaşayan anne Leyla Akpınar da "İki oğlumun da durumu çok iyi. Çocuklarımı görmeme vesile olan herkese çok teşekkür ederim. Burası oğlumun kendi evi gibi. Komutanlar onlara bir baba gibi. Allah hepsinden razı olsun. Rabbim bütün askerleri ailelerine kavuştursun." diye konuştu.

  ANNE ELİNDEN BAYRAM YEMEĞİ

  23 Eylül 2015'ten bu yana terörle mücadele, kaçakçılık ve yasa dışı geçişlerin önlenmesi konusunda kararlılıkla mücadele eden Şehit Er İbrahim Korucu Hudut Karakolu'ndaki Mehmetçikler de bayramın birinci günü bir anne eli öpmenin ve onun elinden yemek yemenin keyfini yaşadı.

  Oğlunun yattığı koğuşu, görev yaptığı karakolu ve yemek yediği yemekhaneyi dolaşan anne Akpınar, askerlere kendi eliyle yemek de dağıttı. Yemek sonrasında bağlama çalan askerler, Akpınar ailesine unutamayacakları bir gün yaşattı.

  Genelkurmay, Mehmetçik e çifte bayram yaşattı #4

  Genelkurmay, Mehmetçik e çifte bayram yaşattı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir