Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
391.225
-2.68%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Genelkurmay'dan paralel yapı açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla irtibat ve işbirbirliğine içine girmediğini söyledi.
  • 03.02.2015 - 15:19
  Genelkurmay'dan paralel yapı açıklaması

  Genelkurmay dan paralel yapı açıklaması #1

  Genelkurmay Başkanlığı, 22 Kasım 2014 tarihli açıklamasını yeniden yayımlayarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla irtibat ve işbirliği içine girmediğini söyledi.

  Açıklamada "22 Kasım 2014 tarihinde yapılan "Basın Açıklaması" görülen lüzum üzerine tekrar kamuoyunun bilgisine sunulmuştur" vurgusunda bulundu.

  İŞTE TSK'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

  "Son zamanlarda yazılı ve görsel bazı basın yayın organlarında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kurumsal kimliğine ve bazı mensuplarının kişilik haklarına yönelik iddia ve söylemlerin görülmesi üzerine yüce Türk Milletinin bilgilendirilmesinde fayda mütalaa edilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri; ulusal güvenliğimize yönelik her türlü tehlike ve tehdidi büyük bir dikkatle izlemektedir.

  TSK HİÇBİR İLLEGAL YAPILARLA İŞBİRLİĞİNE GİRMEMİŞTİR

  Türk Silahlı Kuvvetleri; hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur. Diğer taraftan; devletimizin resmî yapısı dışında ister etnik yapıyı, ister dinimizi istismar eden kişi ve odaklarla etkin mücadele sürdüren en ciddi kuruluşun Türk Silahlı Kuvvetleri olduğu unutulmamalıdır.

  O KİŞİLERİN TSK İLE İLİŞKİLERİ DERHAL KESİLMEKTEDİR

  Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki paralel yapılanmayla ilgili söylem ve iddialara yönelik olarak, ilk günden itibaren kapsamlı olarak, hem idari hem de adli inceleme başlatılmış, elde edilen tüm bilgiler en ince detayına kadar değerlendirilmiş, iddia sahiplerinin bilgisine başvurulmuş ve konu üzerindeki çalışmalar yoğunlaştırılmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplinsizliğe ve itaatsizliğe müsamaha ve hoşgörü ile bakılmamaktadır. Bu bağlamda, haklarında yasal yeterli delil ve kanaat oluştuğu takdirde, o kişilerin Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişkileri derhal kesilmektedir.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı mensuplarına yönelik olarak yıllardır devam eden ve bugün "KUMPAS" yapıldığı söylenen davalar da dikkate alınarak ileride aynı durumla karşılaşmamak için iddiaların daha titiz bir şekilde, kurum içerisinde her hangi bir yara açmadan adil, vicdani ve hakkaniyet esaslarına göre sonuçlanması için gayret sarf edilmektedir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir