Petrol
84.6
-0.51%
Euro
17.8119
-0.18%
Dolar
18.435
0.11%
Altın
972.69
-0.05%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
352.200
-0.37%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Genelkurmay'dan şehit eşine ev bağışlayan sıvacıya davet

  Fransa'da yaşayan 38 yaşındaki sıva ustası Ali Dal, Ordulu şehit Astsubay Aydoğdu'nun doğacak olan bebeğine daire bağışlayınca, Genelkurmay tarafından davet edildi.
  • 19.11.2014 - 17:15
  Genelkurmay'dan şehit eşine ev bağışlayan sıvacıya davet

  Genelkurmay dan şehit eşine ev bağışlayan sıvacıya davet #1

  Fransa'da yaşayan 38 yaşındaki sıva ustası Ali Dal, Ordulu şehit Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun doğacak olan bebeğine daire bağışlayınca, Genelkurmay Başkanlığı tarafından davet edildi. Kendisiyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine yurdun her tarafından kutlama telefonu aldığını belirten Ali Dal, "Genelkurmay ikinci Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler telefonla arayıp beni davet etti. Çok duygulandım" dedi.

  Sıva ustasından insanlık dersi İZLE

  EVİNİ ŞEHİT AİLESİNE BAĞIŞLADI

  Fransa'nın Vienne kentinde yaşayan ve aslen Afyonkarahisarlı olan evli ve 3 çocuk babası Ali Dal, dün Ordu'ya gelerek Diyarbakır'da eşiyle pazar alışverişi yaptığı sırada silahlı saldırıya uğrayarak şehit olan Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun ailesine Eskişehir'de dayalı döşeli sıfır dairesinin tapusunu verdi. Ordu Valiliği'nde dün düzenlenen tapu teslim töreninde Ali Dal, şehit eşi Esra Aydoğdu'ya doğacak bebeği üzerine dairesinin tapusunu verirken gözyaşlarını tutamadı. Ali Dal'ın daire bağışına ilişkin basında çıkan haberler üzerine Genelkurmay Başkanlığı da harekete geçti. Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Ali Dal'ı telefonla arayarak bu anlamlı bağışından dolayı tebrik edip kendisini Ankara'ya davet etti.

  Genelkurmay dan şehit eşine ev bağışlayan sıvacıya davet #2

  CUMA GÜNÜ ANKARA'DA OLACAĞIM

  Basında çıkan haberlerden sonra Türkiye'nin dört bir tarafından kendisini arayıp kutlayanlar olduğunu, bundan da mutluluk duyduğunu belirten Ali Dal, "Genelkurmay ikinci Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler telefonla aradı 'Sana madalya vereceğiz senin gibi yiğitlere ihtiyacımız var. Ankara'ya gel senin alnından öpeceğiz" deyince çok duygulandım. Cuma günü Ankara'da Genelkurmay'da olacağım, nasip olursa da Cumartesi günü Fransa'ya ailemle birlikte dönüş yapacağım. Her taraftan telefonla arayanlar var, bundan çok mutlu oldum. Şehitler bizim şehitlerimiz onlara mutlaka sahip çıkmalıyız, inşallah bu örnekler artar" dedi. Kendisinin Fransa'da kirada oturduğunu, daireleri olması halinde yine verebileceğini de belirten Ali Dal şöyle devam etti: "Ben Fransa'da kendim ailemle kirada kalıyorum. Şehidimizin eşi bana teşekkür etti. Mal mülk hepsi boş. Söylemeye kelime bulmak zor. Bir ev değil elimde olsa 10 ev veririm. İçimizden geldi böyle bağış yaptık."Genelkurmay dan şehit eşine ev bağışlayan sıvacıya davet #3

  ŞEHİT BABASININ EVİNE DE SIVA YAPACAĞIM

  Ali Dal, şehidin baba evi olan Ünye'nin Pelitliyatak Mahallesi'nde dışı sıvasız evin yardımseverler tarafından sıvatılıp onarılmaması halinde de Fransa'dan tekrar Ordu'ya gelerek o evi de sıvayacağını belirterek, "Ben kendim sıva ustasıyım, kimse o evi sıvamazsa onun içinde geleceğim. Elime alırım malamı gelirim. Ben her zaman yardıma açığım. Şehitlerimizi gurbette de unutmuyoruz. Eğer kimse o evi onarmazsa bizzat Fransa'dan ben gelip onu da sıvayacağım" diye konuştu.

  Genelkurmay dan şehit eşine ev bağışlayan sıvacıya davet #4


  Görüş Bildir