Petrol
114.25
0.40%
Euro
17.5341
-0.11%
Dolar
16.6761
-0.04%
Altın
975.8
-0.03%
Borsa
2477
-0.52%
Bitcoin
337.597
-4.34%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Giresun'da heyelan anı

  Duroğlu Beldesi’nde meydana gelen heyelan anı, cep telefonu kamerasınca kaydedildi. Kameralara yansıyan görüntüde, yamaçtan kopan dev kayalar kara yolu üzerine düştü.
  • İHA
  • 06.02.2020 - 16:11
  Giresun'da heyelan anı

  Giresun merkeze bağlı Duroğlu Beldesi’nde, yol kenarındaki tepeden şiddetli fırtınanın etkisiyle kopan kaya parçaları ve toprak kütleleri heyelana yol açtı.

  Heyelan sonrası trafiğe kapanan yol, Karayolları ekiplerinin müdahalesi ile tek şeritten kontrollü şekilde trafiğe açıldı.

  "TEDBİR ALIRKEN HEYELAN MEYDANA GELDİ"

  Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin, heyelana şiddetli rüzgarın neden olduğunu söyleyerek, "Dün akşam saat 21.00’de başlayan ve halen daha devam eden şiddetli rüzgar sonucu burada heyelan oluştu. Beldemizde bazı mahallelerde ise çatılar uçtu, elektrik ve telefon şebekeleri yıkıldı, ağaç altında kalan araçlar var bayağı bir hasar oluştu. Heyelanın yaşandığı alan göz önünde olan bir yer. Burada daha öncesinde bir şüphe olduğu için heyelanla ilgili Karayolları tarafından tedbir alınmıştı ancak burası devamlı hareket halinde olan bir yer. Sabah belediyeye gelirken burası aklımdaydı, gelir gelmez burası için ekiplerimiz ile tedbirlerimizi aldık. Tedbir aldığımız esnada videoda da belli tedbir alırken heyelan meydana geldi.” dedi.

  Giresun'da heyelan anı

  Giresun da heyelan anı #1

  ÇEVREDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

  Heyelan sonrası AFAD, Belediye, Polis, Jandarma ve Karayolları ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alırken, yoldan temizlenen kayaların kaldırılması içinse rüzgarın şiddetini kaybetmesi bekleniyor.

  Giresun da heyelan anı #2

  Giresun da heyelan anı #3

  Giresun da heyelan anı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir