Petrol
111.52
2.28%
Euro
17.4614
-0.38%
Dolar
16.7423
0.26%
Altın
973.23
0.34%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
328.388
3.47%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Gizli kameralı fuhuş çetesi

  İstanbul’da geceliği 1500 lira karşılığında kadın pazarlayan bir şebekeye yönelik operasyon yapıldı.
  • 24.02.2012 - 13:46
  Gizli kameralı fuhuş çetesi

  Gizli kameralı fuhuş çetesi #1

   

  Operasyonda baskın yapılan Kartal'da bir evde gizli kamera düzeneği ele geçirildi. Müşterilere ait görüntülerin şantaj amaçlı kullanılıp kullanılmadığı araştırılıyor.

  55 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 4 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından önceki gün operasyon düzenlendi. İstanbul'da daha önceden tespit edilen 28 ayrı adrese eşzamanlı baskın yapıldı. Baskınlarda 12'si fuhuş örgütünün yönetici kadrosunda toplam 55 kişi gözaltına alındı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

  Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada zanlıların 1500 lira karşılığında 5 yıldızlı otellere kadın göndererek organize şekilde fuhuş yaptırdıkları ortaya çıktı. Kadınların özel şoförlerle müşterilere gönderildiği belirlendi. Zanlıların evlerinde ve üstlerinde yapılan aramalarda, kazandıkları paralarla lüks hayat yaşadıklarını gösteren fotoğraflar da ele geçirildi.

  MÜŞTERİLERİ GÖRÜNTÜLEMİŞLER, ŞANTAJ AMACI ARAŞTIRILIYOR

  Öte yandan operasyon kapsamında baskın yapılan Kartal'da bir evde gizli kamera düzeneği ele geçirildi. Yatak odası ve banyolara yerleştirilen gizli kameraların çektiği görüntülerin arşivlendiği 8 bilgisayar incelemeye alındı. Polis, fuhuş yaparken müşterilerini görüntüleyen zanlıların, bu görüntüleri şantaj yapmak için kullanıp kullanmadıklarını araştırıyor. Gizli kamerayla ilgili bazı konuşmalar ise polisin dinleme kayıtlarına takıldı. Bu konuşmalar sırasında müşterilerine "Kurnaz Koli" adıyla hitap eden fuhuş çetesi üyelerinin, kameraları saklayacakları yer konusunda tartıştıkları öğrenildi. Tartışma sonucu kamerayı perdeye bir delik açarak arkasına saklamaya karar verdikleri tespit edildi. Fuhuş çetesi üyelerinin kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda "Bu güzelliğimiz her zaman böyle kalmayacak. Bizim işlerin bir de yaşlılığı var. O zaman bu görüntüler bize lazım olabilir" dedikleri öğrenildi.

  Poliste işlemleri tamamlan sermaye olarak fuhuş yapan 43 kadın sağlık kontrollerinden sonra serbest bırakıldı. Organize bir şekilde fuhuş yaptırdıkları ve fuhuşa yer temin ettikleri öğrenilen 12 kişi ise adliyeye sevk edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir