Euro
15.0143
3.77%
Dolar
13.2553
3.43%
Altın
757.87
3.11%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
759.114
2.51%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Burdur Gölü'nün kurumasına müzik ve danslı tepki

  Burdur Gölü'nün kurumasına dikkat çekmek isteyen sanatçılar müzik ve dansla mesaj verdiler.
  • 06.09.2014 - 12:27
  Burdur Gölü'nün kurumasına müzik ve danslı tepki

  Burdur Gölü nün kurumasına müzik ve danslı tepki #1

  Burdur sipsi sanatçısı Ferhat Erdem ile arp sanatçısı Çağatay Aksoy'dan oluşan Arpanatolia grubu, Burdur Gölü'ndeki kurumaya dikkat çekmek için göl içinde konser verdi. Balerin Deniz Kılıç da konsere danslarıyla eşlik etti. Dün akşam, göl içerisine kurulan platform üzerinde gerçekleştirilen Ferhat Erdem ve Çağatay Aksoy konserini yaklaşık 100 kişi izledi. Balerin Deniz Kılıç'ın da ayrı bir platform üzerinde sergilediği dans figürleriyle eşlik ettiği konser 20 dakika sürdü. Çocukluğunun Dirmil yaylalarında geçtiğini belirten sanatçı Ferhat Erdem, Burdurlulardan göle hassasiyet göstermelerini istedi.

  Burdur Gölü nün kurumasına müzik ve danslı tepki #2

  ''GÖLE HASSASİYET GÖSTERİN''

  Arpanatolia grubu olarak Burdur Gölü için çığlık atmak istediklerini anlatan Ferhat Erdem, şöyle dedi: "Biliyorum yüreğiniz yanıyor. Göle hassasiyet gösterin. Benim çocukluğum Dirmil yaylalarında geçti. Çocukluğumdan bu yana Burdur'a gelir giderim. Yıllar önce bir fotoğraf makinem vardı. Hep Burdur Gölü'nün fotoğrafını çekerdim. Ankara'da Burdur hasretimi o fotoğraflara bakarak giderirdim. Ama şimdi fotoğraf çekecek göl kalmamış. Çok çekilmiş. Çok hüzünlü, bu hüzne küçücük karanlığa mum olan insanlar el uzatıyorlar. Hassasiyetinizden dolayı çok teşekkür ediyorum."

  Burdur Gölü nün kurumasına müzik ve danslı tepki #3

  27-28 EYLÜL'DE SU ORUCU YAPILACAK

  Burdur Gölü için oluşturmak istedikleri farkındalığa destek isteyen Ferhat Erdem, Göle Hayat Derneği, Lisina Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde 27-28 Eylül'de yapılacak Su Orucu'na destek olmaya çağırdı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir