Petrol
77.29
-2.60%
Euro
19.5836
0.37%
Dolar
18.637
0.01%
Altın
1.071
0.96%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.547
-0.85%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Gönüllü atanan Derik Kaymakamı Hakan Kafkas: Korkum yok

  Şehit Kaymakam Safitürk'ün yerine gönüllü atanan Hakan Kafkas "Korkum yok, aslanlar gibi görevimizi yapacağım" dedi.
  • DHA
  • 21.11.2016 - 09:02
  Gönüllü atanan Derik Kaymakamı Hakan Kafkas: Korkum yok

  Gönüllü atanan Derik Kaymakamı Hakan Kafkas: Korkum yok #1

  Mardin'in Derik İlçesi’nde terör örgütü PKK tarafından makam odasına tuzaklanan bombanın uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün yerine, Gümüşhane Torul İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas atandı.

  "KORKUM YOK, ASLANLAR GİBİ GÖREVİMİ YAPACAĞIM"

  Derik İlçesi’ne atanmayı kendisi talep eden Kaymakam Kafkas, bugün görevine başlayacak. İçinden gelen sesi dinlediğini belirten Kafkas, "Korkumuz yok, aslanlar gibi görevimi yapacağım. Kürt kardeşlerimize güveniyoruz. Bu gemiyi Derik halkıyla birlikte yürüteceğiz" dedi.

  Önemli bir mirası devraldığını dile getiren Kaymakam Kafkas, “Derik’e gelmeye ben ve ailemin korkusu olsaydı, asla bu görevi kabul etmezdim. Korkmuyorum, Türkiye’nin her yeri bizim için aynıdır. Hain saldırı Torul’da da yaşanabilirdi. Derik neyse, Torul odur. Vatan’ın her yeri bizim için aynıdır. Önemli olan Derik halkına yapacağımız hizmettir. Allah’tan başka kimseden korkum yoktur” ifadesini kullandı.

  "ALLAH'IN İZNİYLE DERİK'E FAYDALI OLACAĞIZ"

  Derik’le ilgili planlarını da anlatan Kafkas, “Muhammet Fatih Ağabey’in mirasını devraldık. İlk olarak onun Derik’te hayata geçirmek istediği bütün projelerle ilgili çalışma başlatacağım. Hayali olan meşhur Derik zeytininin dünyaya tanıtımı için büyük çaba sarf edeceğim. Allah’ın izniyle Derik’e faydalı olacağız” diye konuştu.

  "DERİK HALKI ENDİŞELENMESİN"

  Belediyede kayyum görevini de yürüteceğini hatırlatan Kafkas, “Derik halkı endişelenmesin, biz belediyeyi ele geçirmeye gelmiyoruz. Bize verilen görevi yerine getireceğiz. Belediye hizmetlerini de aksatmayacağız. İnşallah belediye başkanının suçsuzluğu ortaya çıkar, aklanır, görevinin başına döner ve birlikte çalışırız” dedi.

  Gönüllü atanan Derik Kaymakamı Hakan Kafkas: Korkum yok #2


  Görüş Bildir