Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.797
-2.10%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Görevden alınan emniyet müdürü kendini savundu

  Siirt Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu, "Yasadışı telefon dinleme" gerekçesi ile açığa alınmadığını söyledi.
  • 30.05.2014 - 02:58
  Görevden alınan emniyet müdürü kendini savundu

  Görevden alınan emniyet müdürü kendini savundu #1

  Hürriyet'e konuşan eski Siirt Emniyet Müdürü açığa alındığını doğrularken, açığa alınma sebebinin "Yasa dışı telefon dinlemesi" olmadığının altını çizdi.

  İstanbul'da görev yaptığı dönemde şike, Balyoz, Ergenekon operasyonlarının beyin takımında yer alan Mutlu Ekizoğlu şunları söyledi:

  "İFADEM BİLE ALINMADI"

  "Benimle birlikte 3 personelimi daha açığa aldılar. Hakka ve hukuka uygun olmayan sebeplerle, mesnetsiz suçlamalar, ifadem bile alınmadan açığa alındım"

  Mutlu Ekizoğlu, görev yaptığı dönemde yasa dışı telefon dinlemesi yapmadığını belirterek, "Ben aptal mıyım? Kanunsuz dinleme yapayım. Kendi dönemimde yapılan bütün dinlemeler kanuna uygundur. Hukuksuz dinleme yapılmamıştır. Belki yapılan dinlemelerden rahatsız olanlar olmuştur ama dinlemeler hukuka uygundur" dedi.

  "İFTAR YEMEĞİ PARASINI ZİMMETİME GEÇİRMİŞİM"

  Siirt Emniyet Müdürlüğü görevinden alındıktan sonra müfettişlerin Emniyet'te inceleme başlattığını söyleyen Mutlu Ekizoğlu, "2 yıl önce verdiğimiz bir iftar yemeği ile ilgili olarak, bu yemeği vermediğimizi iddia etmişler. Sonra da bu yemeğin parası olan 5 bin 250 lirayı temsil parası olarak zimmetimize geçirdiğimizi iddia etmişler. Bu konu ile ilgili benim ifademe bile başvurmadan açığa alma işlemi gerçekleştirdiler. Ben görevden zaten alınmıştım. Soruşturmayı akamete uğratma ihtimalim zaten yok. Bana yapılan işlem, haksız ve hukuksuzdur. Pes diyorum" dedi.

  Savcılığa da konunun intikal ettiğini ve adli soruşturma başlatığını doğrulayan Mutlu Ekizoğlu, "Savcılığın soruşturma başlatması normaldir. Gerçekler adli tahkikat sırasında ortaya çıkacaktır. İnsan düşmanına bile iftira atmaz. Hak, hukuk, adalet herkese lazım" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir