Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.681
-2.92%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Görgü tanığı Ankara'daki patlamayı anlattı

  Ankara'daki saldırıda patlayan otobüsün arkasındaki otobüs şoförü, patlama anında "Camdan dışarı fırladım" dedi.
  • 14.03.2016 - 09:08
  Görgü tanığı Ankara'daki patlamayı anlattı

  necati

  Dün Başkent’in kalbi Kızılay'da siviller terör saldırısının hedefi oldu.  Ankara Kızılay'daki terör saldırısında hurdaya dönen yolcu otobüsünün şoförü Necati Yılmaz, yaralarına aldırmadan önünde bulunan halk otobüsündeki vatandaşların çıkarılmasına yardım etti.

  PATLAMA OTOBÜS HAREKAT HALİNDEYKEN OLDU

  Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi gören Yılmaz, kullandığı Esertepe-Kızılay-Bakanlıklar seferini yapan 284 numaralı otobüste 10'un üzerinde yolcu bulunduğunu söyledi. Zafer Çarşısı karşısındaki duraktan saat 18.40'ta yolcu aldığını, patlamanın otobüs hareket halindeyken meydana geldiğini ifade eden Yılmaz, otobüsün parçalanan camından dışarı fırlayıp bir süre yerde yattıktan sonra önünde bulunan halk otobüsüne yöneldiğini anlattı.

  Görgü tanığı şoför Ankara'daki patlamayı anlattı VİDEO

  "BEN CAMDAN DIŞARI FIRLADIM"

  Yanan otobüsün hemen arkasındaki belediye otobüsünün şoförü Necati Yılmaz, Halk otobüsünde bulunanların dışarı çıkmaya çalıştığını belirterek olay anını anlattı:

  "Patlama sağ tarafımızda oldu. Ben orta şeritteydim bir anda büyük bir patlama oldu. Otobüsü havaya kaldırdı, yolun sol tarafına attı. Havalandık ve yere düştük. Ben camdan dışarı fırladım.

  Görgü tanığı Ankara daki patlamayı anlattı #2

  "OTOBÜSTEKİ YOLCULARIN ÇIKARILMASINA YARDIMCI OLDUM"

  Dışarı ilk çıktığımda bilincim yerindeydi. Bir yandan kanamam devam ederken bir yandan da dolaşıyordum. Can havliyle dışarı çıkmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak istedim. Otobüse yöneldim. Birkaçının çıkarılmasına yardımcı oldum"

  Yüzünde, el ve bacaklarında yanıklar bulunduğunu, genel durumunun ise iyi olduğunu dile getiren Yılmaz, en kısa zamanda görevine dönmek istediğini kaydetti.

  Görgü tanığı Ankara daki patlamayı anlattı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir