Euro
10.112
0.06%
Dolar
8.559
0.08%
Altın
494.43
0.02%
Borsa
1.349
-0.18%
Bitcoin
317.870
0.02%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Gözaltındaki iki polis serbest

  Emniyetteki "paralel yapı'' operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan şüpheli 2 polis, nöbetçi hakimlikteki sorgularının ardından serbest bırakıldı.
  • 12.08.2014 - 00:15
  Gözaltındaki iki polis serbest

  Gözaltındaki iki polis serbest #1

  İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliğince, savcılığın itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten, bugün avukatları Fevzi Keleş ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim olan Mücahit Gökoğlu ve Faruk Kıvrak'ın sorgu işlemi sona erdi. 

  Nöbetçi İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği, sorgulama sonrası Gökoğlu ve Kıvrak hakkındaki yakalama kararını kaldırarak, 2 şüpheliyi serbest bıraktı. 

  Hakkında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten, adliyeye gelerek teslim olan ve haklarındaki yakalama kararı kaldırılan polis sayısı 4 oldu. Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu diğer 13 polis hakkındaki yakalama kararı devam ediyor. 

  17 POLİS HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI

  Emniyetteki "paralel yapı'' operasyonu kapsamında "casusluk" suçlamalarına ilişkin yürütülen soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu cumhuriyet savcılarından İrfan Fidan'ın, soruşturma kapsamında 11 kişinin tutuklanmasına ve adli kontrol tedbiri konulan 8 kişi dahil 38 kişinin serbest bırakılmasına ilişkin itirazı, İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirilmişti.

  Savcılığın, şüphelilerin serbest bırakılmaması ve tutuklanması gerektiğine yönelik talebini inceleyen hakimlik, sevk edildikleri İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinde ifadeleri alınamayan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkarmıştı. Bu kişilerden daha önce adliyeye gelen Mehmet Kılıç ile Hidayet Kemal hakkındaki yakalama kararları, sorgulanmalarının ardından kaldırılmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir