Petrol
87.24
2.79%
Euro
17.9818
1.65%
Dolar
18.5152
0.36%
Altın
986.73
2.16%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
365.238
-0.64%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Grup Yorum üyesine cezaevinde saldırı

  Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Grup Yorum üyesi Seçkin Aydoğan saldırıya uğradı
  • 26.03.2012 - 13:37
  Grup Yorum üyesine cezaevinde saldırı

  Grup Yorum üyesine cezaevinde saldırı #1

  Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Grup Yorum üyesi Seçkin Aydoğan'ın saldırıya uğrayarak ciddi şekilde yaralandığı öne sürüldü.

  Grup Yorum'dan yapılan yazılı açıklamada Aydoğan'ın, Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde Eser Morsümbül ve Onur adlı bir tutuklu ile birlikte 24 Mart Cumartesi günü sabah saatlerinde saldırıya uğradığı belirtildi.

  TÜRKÜLERİMİZDEN, HALAYLARIMIZDAN KORKUYORLAR..

  CNN Türk'te yer alan açıklamada şöyle denildi:

  "Türkülerimizden korkuyorlar, halaylarımızdan korkuyorlar, düşüncelerimizden korkuyorlar, dört duvar arasında olsa bile tutsaklarımızdan korkuyorlar. O pis düzenleri, iğrençlikleri açığa çıkmasın diyedir tüm saldırıları, saldırın bakalım. Ama unutmayın ne halkın, ne de devrimci sanatçıların düşüncelerini değiştiremeyeceksiniz.

  Grubumuz üyesi Seçkin Aydoğan bugün tutuklu bulunduğu Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Hapishanesi'nde yanındaki diğer tutsaklar Eser Morsümbül ve Onur ile birlikte sabah saatlerinde saldırıya uğramıştır. Saldırı sonrası sağlık durumları hakkında bilgi alınamazken, tutsakların her birinde özellikle de Seçkin'de ciddi yaralanmalar olduğunu öğrendik.

  Arkadaşımız ve diğer tutsakların yaşadığı bu saldırıdan ve bundan sonra başlarına gelecek her şeyden Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Hapishanesi Müdürü, diğer görevliler ve gardiyanlar sorumludur.

  ACİZLİK, KORKAKLIK

  Tekirdağ 1 No'lu F tipi Hapishanesi'nde bir süredir planlı bir şekilde rastgele seçilen bir hücreye girerek yapılan saldırılara böylece bir yenisi eklenmiştir. Bu; acizliktir, korkaklıktır.

  Devrimci sanatçılık halkı sevmektir, emek vermektir diyoruz sesimiz yettiğince. Halkı sevmek, onun çıkarları için mücadele etmek, gerçekleri anlatmak bedel ödeyebilmektir yeri geldiğinde, diyoruz. Seçkin de Çayan halkını sevdiği için ödüyor bu bedelleri.

  Ve sol göğsümüzün altındaki cevahir ışıldadıkça bu bedelleri ödemekten bir an bile çekinmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz gelecek güzel günler bizimle, şarkılarımız ve türkülerimiz bunun için dilden dile, şehirlerden dağlara, üniversite amfilerinden lise koridorlarına, hapishanelerde, yoksul gecekondu sokaklarında dalgalanmaya devam edecek."

  TÜRKÜLER SEÇKİN İÇİN..

  Bu arada Grup Yorum, Seçkin Aydoğan'ın serbest bırakılması için her pazar Galatasaray Meydanı'nda konser veriyor.

  Aydoğan, Nurtepe'de 13 Aralık 2011'de Haklar Derneği'ne yapılan operasyonda gözaltına alınmıştı. 16 Aralık'ta tutuklanan Aydoğan, Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

  Savcı Hüseyin Kaplan'ın hazırladığı iddianameye göre, Aydoğan, Taksim Meydanı'nda yapılan "Yürüyüş çalışanları serbest bırakılsın" protestosuyla basın açıklamasına katıldığı ve "örgüt sloganı attığı" gerekçesiyle, "2911 Sayılı Toplantı ve Yürüyüş Kanunu'na Muhalefet, Terörle Mücadele Kanunu 7/2. maddesindeki örgüt propagandası ve Türk Ceza Kanunu 314. maddesindeki örgüt üyeliği" suçlamalarıyla yargılanıyor.

  Grup Yorum, hayranlarını ve kendilerine destek olmak isteyen herkesi Çağlayan Adliyesi 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 Nisan'a görülecek duruşmaya davet ediyor.


  Görüş Bildir