Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2594
-0.01%
Dolar
18.083
0.02%
Altın
1.022
0.06%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.041
0.31%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Gültan Kışanak: Diyarbakır ucuz atlattı

  Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak, dün akşam iftar vereceği çadırlara düzenlenen saldırıyı eleştirdi.
  • 16.07.2014 - 13:20
  Gültan Kışanak: Diyarbakır ucuz atlattı

  Gültan Kışanak: Diyarbakır ucuz atlattı #1

  ABD Adana Başkonsolosluğu'nun dün akşam Diyarbakır Dağkapı Meydanı'nda vatandaşlara iftar vereceği belediyeye ait çadır, düzenlenen saldırıda yerle bir edildi, çıkan olaylarda 5 kişi yaralandı.

  KIŞANAK'TAN TEPKİ

  Olayın ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı BDP'li Gültan Kışanak, ABD Adana Başkonsolosluğu'nun iftar vereceği çadıra yapılan saldırıya tepki gösterdi.

  "BÜYÜK BİR PROVOKASYONDU"

  Kışanak; saldırıyla ilgili,  "Bu büyük bir provokasyondu. Diyarbakır bunu ucuz atlattı. Bu sıradan bir protesto meselesi değildir. Sokakta insanları satırlarla doğrama girişimidir." dedi.

  "TAMAMEN ORGANİZEDİR, PROVOKATÖRDÜR"

  Gültan Kışanak, şunları söyledi; 

  "Bu büyük bir provokasyondu. Diyarbakır bunu ucuz atlattı. Ben yaralı yurttaşlarımızın her birine acil şifalar diliyorum. Geçmiş olsun diyorum. Bu saldırı kesinlikle ne Diyarbakır'ın kimliğiyle, inancımızla, İslami değerlerimizle, Filistin halkıyla olan duygusal bağımızla asla izah edilemeyecek bir saldırıdır. Tamamen organizedir, provokatördür. Ortadoğu'daki duruma benzer görüntüyü Diyarbakır'da yaratma çabasıdır.

  "YURTTAŞLARIMIZI BU KONUDA HASSAS OLMAYA DAVET EDİYORUM"

  Ben tüm halkımızı inanç değerlerine saygılı olan, inanç değerlerimizle birlikte yaşayan tüm yurttaşlarımızı bu konuda hassas olmaya, tutum almaya ve bu provokasyonları, provokatörleri boşa çıkarmaya yönelik bir yaklaşım ve durum içerisinde olmaya davet ediyoruz.

  "BİZ BAKANLIĞA DA MÜRACAATTA BULUNACAĞIZ"

  Bazı radyolardan çağrılar yapılmış. Kışkırtıcı şeyler yayınlanmış. İstihbaratın, emniyetin bunlar konusunda haberdar olmaması, önlem almaması anlaşılır bir durum değildir. Biz bakanlığa da müracaatta bulunacağız. Bu tür olayları ve bu olayın perde arkasını araştırmalarını, bağlantılarını bulup açığa çıkarmalarını isteyeceğiz. Ramazan ayı boyunca çadırlarımızda yemek dağıtılmaya devam edilecektir."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir