Petrol
89.13
0.30%
Euro
18.2338
0.04%
Dolar
18.5296
-0.11%
Altın
1.01
-0.31%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.194
1.79%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Gültekin Alan duruşmaya Özgecan tişörtüyle çıktı

  Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'i öldüren hükümlü Gültekin Alan, duruşmaya Özgecan tişörtüyle geldi.
  • Ajanslar
  • 05.09.2016 - 19:52
  Gültekin Alan duruşmaya Özgecan tişörtüyle çıktı

  Gültekin Alan duruşmaya Özgecan tişörtüyle çıktı #1

  Mersin’in Tarsus İlçesi’nde bindiği minibüste öldürülen Özgecan Aslan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmittin Altındöken, cezaevinde kaldıkları koğuşta hükümlü Gültekin Alan’ın tabancalı saldırısına uğradı.

  SUPHİ ALTINDÖKEN ÖLMÜŞTÜ

  Ahmet Suphi Altındöken öldü, babası yaralandı. Cinayet sanığı Gültekin Alan hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu ve 52 yıl 6 ay, ona yardım ettiği iddiasıyla infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan, silahı cezaevine soktuğu iddia edilen hükümlü Hüsamettin Bağlar’ın eşi Gamze Bağlar, hükümlü Hüsamettin Bağlar, diğer tutuklular Ahmet Tekin Baykal ve Ferhat Yüksel’in ağırlaştırılmış ömür boyu ve 28 yıl, tutuksuz sanık Serkan Akkoca hakkında ise 5 yıl hapis cezası istendi.

  GÜLTEKİN ALAN DURUŞMAYA ÖZGECAN TİŞÖRTÜYLE ÇIKTI

  Tutuklu sanıklar başka cezaevlerinde nakledildi, yargılamayı yapan Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi dosya içeriği ile ilgili yayın yasağı getirdi. Davanın ilk duruşmasında savunma yapmayan Gültekin Alan, bugünkü ikinci duruşmada SEGBİS sistemi ile görüntülü olarak katıldı. Gültekin Alan, üzerinde Özgecan Aslan’ın fotoğrafının basıldığı tişörtle duruşmaya çıktı.

  Gültekin Alan duruşmaya Özgecan tişörtüyle çıktı #2

  SUÇLAMAYI KABUL ETTİ, KİMSENİN YARDIM ETMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

  Suçlamayı kabul eden Alan, kimsenin kendisini azmettirmediğini veya yardım etmediğini söyledi. Diğer sanıklar ise suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, tüm sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


  Görüş Bildir