Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.984
1.23%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Güvercinlerin üstünden arabasıyla geçti

  Ümraniye'de Recep Kıraç güvercinlerini beslediği sırada alt komşusu, arabasıyla hayvanların üstünden geçerek telef etti. Annesiz kalan yavru kuşları eliyle besleyen Kıraç, komşusundan şikayetçi oldu.
  • İHA
  • 20.06.2019 - 09:28
  Güvercinlerin üstünden arabasıyla geçti

  32 yıldır beslediği kuşlara gözü gibi bakan Recep Kıraç, önceki gün evinin önündeki sokakta yem yiyen kuşlarının, oluşturulan tümseğe rağmen hızla gelen bir otomobil tarafından ezildiğini görünce neye uğradığını şaşırdı.

  SÜRÜCÜ KOMŞUSU ÇIKTI

  Olaydan 15-20 saniye sonra yerde cansız halde yatan kuşları gören Kıraç, güvenlik kamerasından otomobilin sahibinin komşusu A.C. olduğunu tespit etti.

  Komşusuyla konuşmaya giden Kıraç, aldığı umursamaz cevap karşısında bir şok daha yaşadı. Karakola gidip şikayetçi olan Recep Kıraç, hayvan hakları savunucularına da çağrı yaptı.

  Güvercinlerin üstünden arabasıyla geçti #1

  "KUŞTUR, BİR ŞEY OLMAZ"

  Recep Kıraç, “37 yıldır burada yaşıyorum. 32 senedir de kuş besliyorum. Herkes bilir. Burada herkes kuşlara alışıktır. Kuşlara ‘kışt’ desen kalkıyorlar zaten ama sokakta tümsek olduğu halde son gaz gelip kuşa burada vuruyor, patinaj koyup gidiyor.

  Güvercinlerin üstünden arabasıyla geçti VİDEO

  "ŞİMDİ KENDİM BESLİYORUM"

  O gece yolu kapattım, her gelen arabaya baktım ve buldum. Alt komşum çıktı. Bana dediği laf, ‘Kuştur, olur ya bir şey olmaz. Kazadır. Ne olacak. Neyse masrafın veririm’ dedi. Eğer bir canın değeri parayla biçiliyorsa ben başka bir şey demiyorum. 4 tanelerdi, 2 tane de yavru gitti. Şimdi bakıcı kuş arıyorum. Hepsi dişiydi. Anadolu yakasındaki bütün mezatlara gittim dişi bulmak için. Bakıcı, posta kuşları olur yavrulara bakmak için. Hiç bulamadım. Şimdi elimde kendim besliyorum şırıngayla. Ne kadar besleyeceğim ki zaten, ümidimiz yok ama elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

  Güvercinlerin üstünden arabasıyla geçti #2

  "ŞİKAYETÇİ OLDUK"

  Olayda yaralanan kuşu gösteren Kıraç, “Bu kuş gidici. Ayak yok, felç komple. Elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum. Bu kuşa tek bakıyorum. Kendim, ağzımla besliyorum. Çünkü yem yiyemiyor. Bana tutmuş para değer biçiyor. Parayı neye vereceksin ki? Her canın bir değeri olsaydı herkes parayla bir şeyler yapardı. Bunu herkes bilsin. Hayvan sevgisi olmayanın, insan sevgisi hiç yoktur zaten. Öyle bir insan. Plakasını aldık, şikayetçi olduk. Karakola gittim, ifade verdim. Hayvan haklarına da bildirim yaptık, bakacağız.” dedi.

  OLAY GÜVENLİK KAMERASINDA

  Öte yandan sürücünün kuşları ezdiği anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Yavru kuşlar sokakta yem yiyor. Bu sırada otomobil sürücüsü, kuşların üzerinden hızla geçiyor ve yolunda devam ediyor. Telef olan kuşların tüyleri ise etrafa saçılıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir