Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.348
0.54%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C

  Haber bültenini özel harekat polisi üniformasıyla sundu

  Sivas 4 Eylül Tv haber spikeri Kuzey Sait Karabacak, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171'inci yıldönümü için polis üniforması giydi
  • İHA
  • 08.04.2016 - 23:09
  Haber bültenini özel harekat polisi üniformasıyla sundu

  Kentte uydu üzerinde yayın yapan 4 Eylül Tv’nin ana haber spikeri Kuzey Sait Karabacak, Türk Polis Teşkilatı’nın 171’inci yıl dönümü nedeniyle terörle mücadele de görev yapan asker ve polislere destek olmak amacıyla ana haber bültenini özel harekat polislerinin giydiği üniformayı giyerek sundu.

  Haber bültenini özel harekat polisi üniformasıyla sundu #1

  Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171’inci yıldönümü nedeniyle ana haber bültenine özel harekat polisi üniformasıyla çıktığını belirten Karabacak ana haber bülteninin başlangıcında yaptığı konuşmada, "Emniyet teşkilatının en mutlu olması gereken şu günlerde yine mesai arkadaşlarını kaybeden polis ve askerlerimize ve bizlere acı haberler arka arkaya gelmeye ne yazık ki devam ediyor. Kuruluşunun 171’inci yıl dönümünde vatandaşların yani bizlerin, sizlerin huzur uyuyabilmesi için maalesef ki birilerinin ayakta durması ve mücadele etmesi gerekiyor."

  Haber bültenini özel harekat polisi üniformasıyla sundu VİDEO

  Haber bültenini özel harekat polisi üniformasıyla sundu #2

  "İşte bu zor günlerde siz polislerimiz ve askerlerimiz Güneydoğu’da ve Doğu’da, Nusaybin’de, Cizre’de, Yüksekova’da vatan hainleriyle mücadele etmeye ülkenin bayrağını indirmek isteyenlerin ellerini kırmak ezanı susturmak isteyenlerin dillerin koparmak, halkımıza zarar vermek isteyenlerin nefeslerini kesmek için gece, gündüz demeden mücadele etmeye devam ediyorsunuz. Sizler yanınızdaki kader arkadaşlarınızla sizler mesai arkadaşlarınızla, sizler meslektaşlarınızla birlikte bu ülkenin refahı ve güveni için hendekleri kapatmaya, barikatları kaldırmaya, tuzaklanan patlayıcıları imha etmeye çalışırken, bizler burada bugün yine hangi ilçeden şehit haberi gelecek diye beklerken duyduğumuz tedirginlik, üzüntüyü yaşamakta cidden zorlanırken sizler silah sesler ve nereden geldiği belli olmayan kurşunlarla mücadele etmeyi bir zorluk değil vatan için, millet için, bayrak için, ezan için, din için verilen mücadele olarak görüyor ve neticesinde şehit olmanın mukaddes hazzıyla mücadele ediyorsunuz. İşte bugün biz sizlere destek olabilmek seslerimizi size duyurabilmek sizlerin yanında olduğumuzu gösterebilmek ve sizlerin orada yaşadıklarınızı bildiğimizi ve bu vatan için Çanakkale’de verilen mücadelenin aynısını orada verdiğinizi izleyenlerimize anlatmak için bugüne kadar şehit olan tüm polis ve askerlerimiz adına Sivas’ta özel harekat polisimizin kıyafetlerini giyerek yayına çıkma ihtiyacı hissettik. Oralarda özel harekatçılarımızın verdiği mücadelenin unutulmayacağı ve tarihin bu yaşananlar bir bir yazacağını hatırlatmak istiyoruz. Hepinizin isimleri bir bir kalbimizde ve tarih kitaplarında yazılı olacak" dedi.

  İlk iki haberi sunduktan sonra Sivas İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan’ı ana haber bültenine konuk alan Karabacak, Çalışkan’a Türk bayrağı ve çiçek takdim etti. Emniyet Müdürü Çalışkan, polisliğin onurlu bir meslek olduğunu belirterek özel harekat polisi üniformasının kendisini şaşırttığını ve sürpriz olduğunu söyledi.


  Görüş Bildir