Hafta sonu hava nasıl olacak

Hafta sonu hava nasıl olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve iç kesimleri ile zamanla batısının parçalı yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere öğle saatlerinden sonra Yozgat ve Çorum, akşam ve gece saatlerinde Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İzmir çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatılı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinden sonra Ege Kıyılarında kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

KAR ERİMELERİ UYARISI

Hava sıcaklığında beklenen artış nedeniyle, Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Hakkari, Tunceli ve Şırnak illerimiz başta olmak üzere yurdun yüksek kesimleri ile doğu bölgelerinde kar erimeleri beklendiğinden sel, taşkın, su baskını, heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra çok bulutlu (19)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde çevreleri çok bulutlu (20)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzey ilçeleri, gece il geneli yerel sağanak yağışlı. Rüzgar akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. (24)

ADANA: Parçalı az bulutlu (24)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden itibaren iç kesimleri çok bulutlu (19)

SAMSUN: Genellikle parçalı, öğleden sonra ve akşam saatlerinde iç kesimleri çok bulutlu (17)

ERZURUM: Parçalı az bulutlu (13)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu (12)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (20)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla güney ve batısının çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Tekirdağ ve çevresinde yer yer sis görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölge genelinin çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyılarının, gece İzmir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar akşam saatlerinden sonra kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı az bulutlu, zamanla batısının iç kesimlerinin çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzey ve doğusu çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Yozgat çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı az bulutlu, güneydoğusu ile zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Batman ve Siirt çevrelerinin çok bulutlu olacak.