Euro
10.1402
0.26%
Dolar
8.6596
0.09%
Altın
491.11
-0.17%
Borsa
1.407
0%
Bitcoin
380.817
4.33%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Hafta sonu için plan yapanlar dikkat

  Hava sıcaklığı, kuzey ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.
  • 27.04.2012 - 13:51
  Hafta sonu için plan yapanlar dikkat

  Hafta sonu için plan yapanlar dikkat #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Trakya, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu ile İstanbul, Bilecik, Bolu, Kastamonu, Karabük, Afyon, Kütahya, Sivas, Kayseri, Niğde, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Kırklareli ve Edirne çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer sis hadisesi görülecek.

  Hava sıcaklığının, kuzey ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

  Rüzgarın genellikle doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  SİS UYARISI

  Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava ve deniz ulaşımında aksama) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

  İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (22)

  ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (25)

  İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (26)

  ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (28)

  ANTALYA: Az bulutlu ve açık, sabah saatleri yer yer sisli (21)

  SAMSUN: Az bulutlu (15)

  ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (18)

  VAN: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (16)

  DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (26)

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Trakya ile İstanbul ve Bilecik çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Kırklareli ve Edirne çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyon ve Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş ve Adana'nın kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Niğde ile Konya'nın kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Kastamonu ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Malatya, Elazığ ve Tunceli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir