Petrol
103.93
1.13%
Euro
17.4197
-0.27%
Dolar
17.0205
0.28%
Altın
967.49
0.48%
Borsa
2371
1.46%
Bitcoin
341.605
0.09%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara'da 13 terörist öldürüldü

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara'da 13 terörist öldürüldü

  TSK Komuta Kademesi ile Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulunana Hulusi Akar, Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara bölgelerinde 13 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
  • AA
  • 23.05.2020 - 20:54

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hatay’a geldi.

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara'da 13 terörist öldürüldü VİDEO

  KOMUTANLAR VE VALİ KARŞILADI

  Hatay Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla tarafından karşılanan Bakan Akar, Korgeneral Yayla’dan bölge ve hudut hattındaki son gelişmelere ilişkin aldığı brifingin ardından sınırın sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulundu.

  Akar ve TSK Komuta Kademesi incelemeleri kapsamında sınır hattındaki Şehit Er Hüseyin Koroç Hudut Karakolu'nu da ziyaret etti. 2. Hudut Alayı bölgesindeki karakola gelişinde tören mangasını selamlayan Akar, Şeref defterinin imzalanmasının ardından gözetleme kulesine çıktı.

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara da 13 terörist öldürüldü #1

  13 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Hudut nöbetçisinden hudut tekmili alan Akar, buradan sınır hattı ile Suriye tarafındaki Atme Kampı'nı inceledi. Hatay Valisi Doğan’dan kamp ve bölgedeki yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi alan Akar, "Gerçekten önemli çalışmalar, faaliyetler yapılıyor. Mehmetçik bir taraftan Suriyeli kardeşlerimizin günlük hayatının kolaylaşması için faaliyet gösterirken diğer taraftan da terörle, kaçakçılıkla mücadele, hudutlarımızdan izinsiz geçişlerin önlenmesi konusunda gece gündüz demeden büyük bir gayret gösteriyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tek vücut, tek yumruk olarak teröristin peşindedir. Mehmetçik bugün operasyonlarını Haftanin, Zap, Hakurk, Gara bölgelerinde de bir başka şekliyle sürdürdü. Komandolarımız, hava kuvvetlerimiz oradaki başarılı operasyonlar sonucunda üs bölgelerimize, karakollarımıza eylem hazırlığında olduğunu tespit ettikleri 13 teröristi etkisiz hale getirdi." ifadelerini kullandı.

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara da 13 terörist öldürüldü #2

  "İNLERİNİ BAŞLARINA YIKTIK"

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin kendisini verilen görevi en iyi şekilde yapma azim ve kararlılığında olduğunu dile getiren Akar, ifadelerini şöyle sürdürdü:

  "Çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar yaptıklarımızla teröristlerin mağaralarını, inlerini başlarına yıktık, yıkmaya devam edeceğiz. İnşallah, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığımız güçle en son teröristi de etkisiz hale getirmek suretiyle milletimizi, halkımızı bu terör belasından kurtarıp hem halkımızın güvenliğini hem de hudutlarımızın güvencesini sağlayarak burada sulhu sükunu hakim kılacağız. İdlib'de ateşkesin ve istikrarın kalıcı olarak sağlanması çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mehmetçik, bu konuda ülkemizin hak ve menfaatleri çerçevesinde yapılması gereken ne varsa bugüne kadar yaptı, zor arazi ve hava koşullarına aldırmaksızın bundan sonra da yapmaya devam edecek."

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara da 13 terörist öldürüldü #3

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara da 13 terörist öldürüldü #4

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara da 13 terörist öldürüldü #5

  Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara da 13 terörist öldürüldü #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir