Petrol
96.43
-0.17%
Euro
18.2439
-0.09%
Dolar
18.0638
-0.08%
Altın
1.02
-0.14%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
416.524
-2.12%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Hafta sonu kar ve fırtına var

  Soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Trakya'da sabah saatlerinden itibaren kar yağışı başladı.
  • 23.12.2011 - 17:36
  Hafta sonu kar ve fırtına var

  Hafta sonu kar ve fırtına var #1

  Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu. Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Vize, Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde de kar yağışı etkili olarak devam ediyor.

  Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolunun kapanmaması için kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının devam ettiği bölgelerde kapalı yol bulunmuyor.

  Kırklareli Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışı yüksek kesimlerde gün boyu sürecek.

  HAFTA SONUNA DİKKAT

  Yarın Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında kalan tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacak.

  25 Aralık Pazar günü yağışlı hava Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olmaya devam edecek. Yağışlar Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz kıyıları ve Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer kesimlerde kar şeklinde olacak.

  YAĞIŞLAR PAZARTESİ YURDU TERK EDECEK!

  Yağışlı hava 26 Aralık Pazartesi günü doğu kesimlerde devam ettikten sonra yurdu terk edecek.

  Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde, hafta sonunda ise ülke genelinde 6-10 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bugün Ege ve Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden bugün ve yarın Marmara, Batı Karadeniz ve Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

  ÖNEMLİ UYARI

  Yetkililer, vatandaşları kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir