Euro
10.1201
0.81%
Dolar
8.2902
0.22%
Altın
489.09
0.12%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
467.725
-3.16%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Hakkari kayak evi hizmete girdi

  Hakkari Valiliği tarafından 2700 rakımlı Merga Bütan Yaylası'nda inşa edilen kayak evi, hizmete sunuldu.
  • 12.01.2015 - 11:34
  Hakkari kayak evi hizmete girdi

  Hakkari kayak evi hizmete girdi #1

  Hakkari’de yapımı 1 milyon TL’ye mal olan Kayak Evi hizmete girdi. Şehirden 12 kilometre mesafede bulunan 2800 rakımlı Merga Bütan Yaylası’nda 2014 yılında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (DAKA) sunulan Hakkâri Turizm Restorasyonu Projesi kapsamında finanse edilen Kayak Evi Projesi tamamlandı.

  İKİ AYDA TAMAMLANDI

  İl Özel İdaresi tarafından yapılan iki aylık çalışma sonucu kayak pistinin 900 metre olan uzunluğu 1100 metreye uzatılarak 50 ile 200 metre genişletildi. Kayak evinin açılışı için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından görkemli bir tören yapıldı.

  Hakkari kayak evi hizmete girdi #2

  1 MİLYON'A MAL OLDU

  Törende konuşan Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün bir proje dahilinde kayak evi kazandırdığını belirterek, “Projenin yüzde 70’ini DAKA, yüzde 30’unu da İl Özel İdaresi karşıladı. Ortalama maliyeti 950 bin civarında. Demirbaşları ile birlikte 1 milyon TL’yi geçti. İnşallah Hakkari’mizin spor turizmine ve spora ciddi katkıları olacaktır. İnşallah burada güzel kayakçılar yetişir ve Hakkarili vatandaşlarımız buradan hafta sonraları güzel günler geçirir” dedi.

  Hakkari kayak evi hizmete girdi -GALERİ

  Hakkari kayak evi hizmete girdi #3

  KAYAK KEYFİ YAPTILAR

  Yapılan konuşmaların ardından Vali Canbolat ve beraberindekiler tarafından kayak evi açılışı yapılarak tesisler gezildi, yaş pasta kesildi. Sporseverler ise, zirvede kayak, naylon poşet ve bazen de kızaklarla kaymanın sevincini yaşadı. Açılışa katılan öğretmen ve öğrenciler de, Hakkari’nin güzel bir yer olduğunu belirterek, zirvede kaymanın tadını çıkarttıklarını söyledi.

  Hakkari kayak evi hizmete girdi #4

  AÇILIŞ HALAYLARLA YAPILDI

  Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ise, “Önce sadece konteyner ve barakalar vardı. Bugün daha güzel bir dağ evi yaptık. Dağ evinde sporcularımıza, halkımıza ve çocuklarımıza oyun alanları ve herkese hitap edecek güzel alanlar yaptık. Bugün bayağı bir yoğunluk vardı. Burada halaylarla kayak evimizin açılışını yaptık. İnşallah önümüzdeki sezon daha güzel projelerimiz olacaktır. Bu projeleri hayata geçireceğiz. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

  Hakkari kayak evi hizmete girdi #5

  Hakkari kayak evi hizmete girdi #6

  Hakkari kayak evi hizmete girdi #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir