Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
712.189
1.36%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Hakkari Valiliği'nin logosu değişti

  Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, uzun yıllardır kullanılan logonun değiştirildiği duyuruldu.
  • 09.09.2014 - 11:51
  Hakkari Valiliği'nin logosu değişti

  Hakkari Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, uzun yıllardır kullanılan valilik logosunun yeniden değerlendirilerek, değiştirilmesine karar verildiği belirtildi.

  YENİ LOGODA SADELİK VE ESTETİKLİK HEDEFLENMİŞ

  Yapılan araştırma ve çalışmalar sonucunda hazırlanan yeni valilik logosunda sade ve estetik bir çalışma hedeflendiği ifade edilen açıklamada, “Hazırlanan yeni valilik logosu Hakkari’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, fuar ve toplantılarda, her türlü basılı malzemede, resmi internet sitesinde ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda kullanılabilecek. Valiliğin hizmet unsurları ile görev alanlarının kolay ve doğru algılanabilmesi, kurum kimliğinin temel kıstasların paralelinde günün koşullarına uygun şekilde tasarlanmasına gerek duyuldu. Saptanan yeni stratejiler doğrultusunda mevcut kurum kimliğimizi daha ileriye taşıyabilmek ve belli standartlar oluşturabilmek adına yeni ve dinamik bir tarz geliştirilmiştir. Yenilenen logomuzda daha sade ve modern bir form sağlanması hedeflenmiştir” denildi.

  İŞTE YENİ LOGO

  Hakkari Valiliği nin logosu değişti #1

  HAKKARİ VALİLİĞİ LOGOSUNUN TANIMI

  En üstünde Türkiye Cumhuriyeti kısaltması ‘T.C.’ harfleri ve bu kısaltmayla bütünleştirilen devletin bütünlüğünü ve gücünü temsil eden ‘Ay yıldız’ sembolün yer aldığı yeni logonun bir bütün halinde devletin iradesini, şehrin coğrafi yapısı ve doğasını yansıttığı ifade edildi. Tasarlanan yeni logoda Hakkari ile özdeşleşen Zap Suyu ve Ters Lale çiçeğine de yer verilerek, kentin tanıtımında büyük öneme sahip bu iki unsurda logonun içine ayrıca işlendi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir