Petrol
79.44
0.11%
Euro
19.5075
-0.02%
Dolar
18.6407
0.03%
Altın
1.062
0.14%
Borsa
5008
0.15%
Bitcoin
317.423
-1.36%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Hakkari'de çocuklar aileleriyle birlikte spor yaptı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Hakkari'de hayata geçirilen "Ailelenle spor yap" projesi, Kürtçe halaylar eşliğinde başladı.
  • DHA
  • 10.06.2016 - 14:48
  Hakkari'de çocuklar aileleriyle birlikte spor yaptı

  hakkari

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sağlıklı bir toplum oluşturmak için ülke genelinde başlattığı "Ailenle spor yap" projesi Hakkari'de de hayata geçirildi.

  İftar saatinden sonra Aşağı Merzan Mahallesi'ndeki stadyumda hayata geçirilen proje kapsamında, yüzlerce aile spor yaptı.

  ÇOCUKLAR AİLELERİYLE BİRLİKTE SPOR YAPTI

  Buraya gelen aileler çoçularıyla birlikte ilk kez statta spor yapma imkanı buldu. Aileler ve çocukları gece geç saatlere kadar, masa tenisi, basketbol, futbol, voleybol, güreş ve zeka oyunları gibi oyunlar oynayarak eğlendi.

  KÜRTÇE ŞARKILAR EŞLİĞİNDE HALAY

  Etkinliğine katılan aileler ve çocuklar, daha sonra yerel sanatçıların söyledikleri Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekip gecenin keyfini çıkarttı.

  RAMAZAN AYI BOYUNCA DEVAM EDECEK

  Ramazan ayı boyunca devam edecek olan proje sayesinde çocuklarıyla birlikte spor yapmaya giden aileler burada kurulan standlarda her türlü sporu yapabilme imkanı bulacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Reşit Güldal yoğun katılımın olduğu bu projeye katılıp halay çeken aileleri, cep telefonundaki görüntülü arama ile Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak'a da bağlanarak izletti.

  Hakkari de çocuklar aileleriyle birlikte spor yaptı #2

  "SAĞLIKLI TOPLUM SPOR YAPAN TOPLUMDUR"

  Güldal, amaçlarının aileleri çocuklarıyla birlikte spora yönlendirmek olduğunu belirterek, "Çocuklarımızın, gençlerimizin bilgisayar, tablet ve televizyon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek ve bunları daha aktif hale getirmek için çaba gösteriyoruz. Beden ve ruh bakımından sağlıklı toplum spor yapan toplumdur. Hakkari genelinde bütün ailelerin bu projeye katılması bizim için çok önemlidir" dedi.


  Görüş Bildir