Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.929
-0.67%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Hakkari'de kayak merkezi hafta sonu doldu

  Hakkarililer, sömestir tatilinin son gününde 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Yaylası'ndaki kayak merkezine akın etti. Ziyaretçiler, kayak yapmanın yanı sıra kar üstünde piknik yaparak, halay çekti.
  • DHA
  • 03.02.2020 - 12:01
  Hakkari'de kayak merkezi hafta sonu doldu

  2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci yarıyıl tatilinin son gününü fırsat bilen kayakseverler, kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu Merga Bütan Kayak Merkezi'ne akın etti.

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile İl Özel İdaresi tarafından yürütülen proje ile 15 milyon TL masraf yapılarak donamlı hale getirilen Merga Bütan Kayak Merkezi, sömestir tatilinin son gününde dolup taştı.

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #1

  İRAN VE IRAK'TAN BİLE GELİYORLAR

  Kar örtüsünün oluşturduğu manzaranın tadını çıkaran kayak tutkunları, bir yandan kayak yaptı, diğer yandan da kar üstünde mangal yakıp semaver çayı içmenin keyfini yaşadı. Kayak yapan Hakkari Valisi İdris Akbıyık da Merga Bütan Kayak Merkezi'nin; Hakkari’nin, Van’ın, doğunun hatta İran ve Iraklı vatandaşların ziyaret yeri olduğunu söyledi.

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #2

  OTEL DE YAPILIYOR

  Türkiye’nin en kaliteli karının Hakkari’de bulunduğunu ifade eden Vali Akbıyık, “Şu anda yaklaşık 3 metre civarı kar mevcut ve Türkiye’nin en kaliteli karı burada diyebiliriz. Gördüğünüz gibi kayakseverler burada mutlu bir şekilde gönül rahatlığı ile kayak yapıyor. Şu an bu kayak merkezinde bir otel inşaatımız var. Önümüzdeki yıllarda 5 yıldızlı konaklama yerimizle beraber uluslararası birçok sporcu buraya gelecek, müsabakalar burada düzenlenecektir. Telesiyejimizi uzattık. Pisti 3.5 kilometreye çıkarttık. Yapacağımız diğer yatırımlarla beraber gerek kayak merkezimiz gerek Hakkari’mizin diğer turizm potansiyeli bundan sonra milli ekonomiye, turizme kazandırılacaktır." dedi.

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #3

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #4

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #5

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #6

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #7

  Hakkari de kayak merkezi hafta sonu doldu #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir