Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
489.005
-1.27%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Hakkarililer midye ile tanıştı

  Hakkari'nin en işlek caddelerinden birinde ilk defa midyenin satılması ilginç görüntüler ortaya çıkardı. Midye ile tanışan vatandaşlardan değişik tepkiler geldi.
  • 19.11.2014 - 10:27
  Hakkarililer midye ile tanıştı

  Hakkarililer midye ile tanıştı #1

  Daha çok kıyı bölgelerinde görmeye alıştığımız midye, artık Hakkari sokaklarında da satılmaya başlandı. Kentte ilk defa midye satıldığını gören Hakkarililerin çoğu tadına bakmaktan kaçınırken, çoğu vatandaş da tadına bakamadan edemedi. Midyenin tadına bakıp çok beğenenlerin yanı sıra görüp iğrenenler de oldu.

  İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

  Şehrin en işlek caddesi olan Bulvar Caddesi'nde akşam saatlerinde açılan tezgâhta Kemal Elmas tarafından satışa sunulan midyelere vatandaşın meraklı bakışları ilginç görüntüler oluşturdu.

  Hakkarililer midye ile tanıştı #2

  "İLK DEFA HAKKARİ'YE MİDYE GELDİ"

  Hazır midyelerin uçakla İstanbul ve Antalya'dan günlük geldiğini ifade eden Elmas, "İstanbul'da 4 yıl midye işini yaptım. Hakkari'ye midyenin gelişi bir ilktir. Vatandaşlar biraz yabancı kalıyor fakat tattıktan sonra beğeniyor ve olumlu bakıyorlar. Midyeyi Hakkari'ye getirmemin sebebi de ilimizde bu tadın bilinmesini istedim. İşin bir de ekonomik boyutu var. Bundan önemli olan ilimize bu kültürün yerleşmesidir. Hakkari'nin İstanbul, Antalya ve birçok kentten farkı olmamalı. İstanbul'daki insanlar bu kültürü biliyor, Hakkarililer neden bilmesin? Amacım burada hem ekonomik canlandırma hem de tanıtım" dedi.

  Hakkarililer midye ile tanıştı #3


  Görüş Bildir