Petrol
114.03
-0.18%
Euro
16.32
0.52%
Dolar
15.60
0.36%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
480.308
-0.11%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Hamamda taciz davası

  İstanbul'da kese attırmak için hamama giderek tellak tutan iki kadın, tellakların kendilerini taciz ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.
  • İHA
  • 14.04.2016 - 14:44
  Hamamda taciz davası

  hamam

  İstanbul 40’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanıklar Cafer A. Osman C., Ahmet K. ve İbrahim K. ile avukatları Mehmet Akif Tekelioğlu hazır bulundu. Şikayetçi Fransız turistler Zelda S. ile Florine L.’yi ise avukatları Ezgi Duman temsil etti.

  "DÖRDÜ BİR ARADA KESE YAPTIRDI"

  Duruşmanın başlamasının ardından sanıklar ayrı ayrı hazırladıkları yazılı savunmaları mahkemeye sundular. Daha sonra sanık Cafer A.’nın ifadesinin alınmasına geçildi. Hakim Kenan Seyran, sanık Cafer A.’ya soruşturma aşamasında alınan ifadesini kabul edip etmediğini sordu. Sanık Cafer A., ifadesini önce kabul etmeyerek, "Okuma yazmam yok, ne dedim bilmiyorum. Kabul de etmiyorum. Dördü bir arada kese yaptırdı" dedi.

  Bunun üzerine hakim Seyran, sanığın soruşturma ifadesinin, söyledikleriyle benzerlik taşıdığını belirtince, sanık, soruşturma aşamasında verdiği ifadeyi kabul etti.

  HAKİM SANIKLARIN SAVUNMASINI ALMADI SALON GERİLDİ

  Cafer A.’nın ardından sanık Osman C.’ye söz verildi. Sanık Osman C. de soruşturmadaki ifadesini tekrar ettiğini belirtti. Hakim Seyran sanık Osman C.’ye “Kadınlarla erkekleri neden ayırdınız?” diye sordu. Sanık Osman C. bu soruya, “Kadınlarla erkekleri aynı yerde keseleyip masaj yaptık. Ayırmadık. Yağ masajı için ayrı odaya aldık ancak o oda da koridordan görülebiliyordu” yanıtını verdi. Diğer sanıklar Ahmet K. ve İbrahim K. da eski ifadelerini tekrar ettiklerini kaydettiler.

  "MÜVEKKİLLER AYLARDIR TRAVMA YAŞIYOR"

  Hakimin , sanıkların savunmasını almaması üzerine mağdur kadınların avukatı Ezgi Duman söz aldı. Avukat Duman, sanıkların ilk kez hakim karşısına çıktığını, savunma yapmaları gerektiğini söyledi. Avukat Duman, "Müvekkiller aylardır bir travmayla yaşamaya devam ediyor. Bu dava devam ettikçe bu travma devam edecek Davanın adaletin tecelli etmesi yönünde son bulmasını istiyoruz. Bu sıradan bir dava değil" dedi. Hakim Seyran, sanıkların savcılık aşamasında ifadelerinin alındığını kaydederek avukata tepki gösterdi.

  “BENİM SABRIMI ZORLAMAYIN AVUKAT HANIM”

  Avukat Duman, sormak istediği soruya izin verilmemesi üzerine, “Bu önemli bir soru. Sanıklar bu soruyu yanıtlamalı” dedi. Hakim Seyran, ayağa kalkarak "kabul etmiyorsanız gider itiraz edersiniz. Benim sabrımı zorlamayın avukat hanım” ifadesini kullandı.

  “BİZ ÇIPLAK KADINLARA MASAJ YAPMAYIZ”

  Hakim Seyran, avukat Duman’a sormak istediği soruyu sormasını söyledi. Avukat Duman, sanıkların soruşturma aşamasında birbirlerinden çelişkili ifadeler verdiklerini kaydederek, “Masaj esnasında kadınların üzerinde ne vardı?” diye sordu. Avukat Duman, bu soruya sanıkların ilk ifadelerinde farklı yanıtlar verdiğini, kiminin kadınların çıplak olduğunu kimininse kapalı olduğunu söylediklerini belirtti. Soruya yanıt veren sanıkların 4’ü de kadınların üzerinde peştamal ve havlu olduğunu, çıplak kadınlara masaj yapmadıklarını söylediler.

  Hamamda taciz davası #2

  “İFTİRA SÖZ KONUSU”

  Duruşmada daha sonra sanıkların avukatı Mehmet Akif Tekelioğlu söz aldı. Avukat Tekelioğlu, sanıkların hukuken meşru bir görevi yerine getirdikleri için suçlandıklarını söyleyerek, “Turistler hep birlikte yıkanıp hep birlikte masaj yaptırmışlardır. Çarşamba günü bu olay oluyor, Cuma günü şikayet ediyorlar. İftira söz konusu. Müvekkiller köylerine gidecekler, haklarındaki adli kontrol tedbiri kaldırılsın. Beraatlerine karar verilsin” diye konuştu.

  Ara kararını açıklayan mahkeme, şikayetçi turistler ve yabancı uyruklu tanıkların yaşadıkları ülkede ifadelerinin alınması için yazdıkları yazıların dönüşünün beklenmesine hükmetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir