Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
469.783
-1.97%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Hamile kadının rahminden bebeğin 2 katı kitle çıktı

  Bingöl'de bebeğini sezaryenle dünyaya getiren kadının rahminden 6 kilo 500 gram kitle çıkarıldı.
  • 29.04.2016 - 16:38
  Hamile kadının rahminden bebeğin 2 katı kitle çıktı

  Hamile kadının rahminden bebeğin 2 katı kitle çıktı #1

  Solhan ilçesinde yaşayan 35 haftalık hamile Gülsüm İşeri, rutin kontrol için Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine başvurdu. Burada yapılan tetkiklerde rahminde bebeğin yanı sıra kitle de bulunduğu tespit edilmesi üzerine İşeri, sezaryene alındı. Sezaryenle 2 kilo 300 gram ağırlığında kız çocuğu dünyaya getiren İşeri'nin rahminden bir hafta sonra da ameliyatla kitle çıkarıldı.

  Başarılı iki ameliyatın ardından genç kadını sağlığına kavuşturan Opr. Dr. Alper Tuğlu, yaptığı açıklamada, anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Eski sezaryenli hastanın 35 haftalık gebelik ve rahmindeki kitle ile kendilerine başvurduğunu belirten Tuğlu, şöyle devam etti: "Hastamız, hem eski sezaryenli hem de miyom kitlesi olması nedeniyle solunum sıkıntısı yaşıyordu. Bunun üzerine hemen ameliyatı planladık. Genelde sezaryen ameliyatlarında kitlelere müdahale etmiyoruz. Bu myom, bebeğin 2 katı büyüklükte bir kitleydi. Anne ve bebeğin sağlığını düşünerek önce bebeği çıkardık. Bebek gayet sağlıklı bir şekilde doğdu. Bir hafta sonra da kitleyi çıkardık. Anne de bebek de gayet iyi durumda."

  Hamile kadının rahminden bebeğin 2 katı kitle çıktı #2

  Hastanede yeni kurulan ve geçen hafta sonu Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından açılışı yapılan Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi sayesinde ameliyatı burada yapmaya karar verdiklerini açıklayan Tuğlu, Bingöl'de benzer ameliyatları yapmaya devam edeceklerini ifade etti. Böylece hastaların çevre illere daha az sevk edileceğini aktaran Tuğlu, bu anlamda daha az mağduriyet yaşanacağını vurguladı.

  ARTIK ÇEVRE İLLERE GÖNDERİLMİYORUZ

  Hastanın eşi Erkan İşeri 2 büyük ameliyat geçiren eşinin sağlığına kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ameliyatın gerçekleşmesinde emeği geçen doktor, hemşire ve hastane görevlilerine teşekkür eden İşeri, "Bu hastaneyi bölgede bir nimet olarak görmemek imkansız. Bu hizmet sayesinde artık çevre illere gönderilmiyoruz." dedi. İşeri çifti, doğan kızlarına Dolunay ismini verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir