Petrol
103.73
0.93%
Euro
17.6185
0.86%
Dolar
17.2231
1.47%
Altın
977.31
1.50%
Borsa
2378
0.00%
Bitcoin
347.455
3.53%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Haşim Kılıç Balyoz hükümlülerinin avukatlarıyla görüştü

  AYM Başkanı Haşim Kılıç ile Balyoz Davası sanıkları avukatları görüşme gerçekleştirdi.
  • 08.05.2014 - 11:26
  Haşim Kılıç Balyoz hükümlülerinin avukatlarıyla görüştü

  Haşim Kılıç Balyoz hükümlülerinin avukatlarıyla görüştü #1

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Balyoz avukatları İlkay Seze , Murat Ergün ve Şule Nazlıoğlu Erol ile görüştü. Görüşmenin içeriğine ilişkin açıklamayı avukat Murat Ergün yaptı.

  Haşim Kılıç Balyoz hükümlülerinin avukatlarıyla görüştü #2

  Murat Ergün yaptığı açıklamasında şunları söyledi; 

  "ADALETİ SESSİZCE BEKLİYORUZ NÖBETİNE DÖNÜŞTÜ"

  "Bugün saat 10 civarında Haşim Kılıç’la görüştük. Görüşmemiz halihazırda devam eden Adalet Nöbeti ile ilgiliydi. Sayın Başkana hassasiyetimizi doğrudan iletme fırsatı yakaladık. Başkanlığın da hak ve özgürlüklerin korunması noktasında bundan sonra da gerekli hassasiyeti ve özenli çalışmayı sürdürecekleri sözünü aldık. 4. gününe giren nöbette bu eylem sebebiyle AYM’de sıkıntı olmadığı, içerde bu eylemin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirildiği, eyleme katılanların sayısının artması ve trafikte doğan gürültü sebebiyle mahkemenin fiziki çalışma koşullarının olumsuz etkilendiği tarafımıza bildirildi.

  "AYM MEDENİ BİR GÖRÜŞME YAPMA CESARETİNİ GÖSTERMİŞTİR"

  Biz de bunun üzerine eylemimizi özgürlükler kazanılıncaya devam ettirmeye ancak nöbetimizi ‘Adaleti sessizce bekliyoruz’ şeklinde sürdüreceğimizi bildirerek toplantıdan ayrıldık. En azından bir AYM Başkanı medeni bir şekilde konunun taraflarıyla kısaca medeni bir görüşme yapma cesaretini göstermiştir."

   Haşim Kılıç Balyoz hükümlülerinin avukatlarıyla görüştü #3

  Eylemi başlatan Şule Nazlıoğlu Erol da hükümete çağrı yaptı ve yeniden yargılama paketinin acil olarak açıklanmasını istedi.

  Erol'un açıklamaları şöyle;

  ''ADALET VURGUSU YAPMAK İÇİN BURAYI SEÇTİK''

   "Ben bu eyleme başladığımdan beri AYM önünü eylem yapmak için seçtik. Adalet vurgusu yapmak için burayı seçmiştim. Ancak benim asıl çözüm beklediğim yer hükümet kanadıdır. Bu dava bitikten sonra bu davada kullanılan delillerin sahte olarak üretildiğine yönelik açıklamalar vardır. Adalet Bakanı bize 1,5 ay önce yeniden yargılama paketini hazırlıyoruz diye söz vermişti. Eylemimize sessizce devam edeceğiz. Kumpas mağdurları vardır. Yarın bunun kimin başına geleceği belli değildir."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir