Dolar
7.8799
-0.0938%
Euro
9.3379
-0.001%
Altın
1837.87
0.092%
Borsa
1314.25
0%
G. Altın
465.719
0.0188%
Bitcoin
144155.9
-0.3426%
9ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 9 C

  Hasta yakınlarından kadın doktora dayak

  O anlar güvenlik kamerasında...
  • 07.12.2012 - 17:58
  Hasta yakınlarından kadın doktora dayak

  Hasta yakınlarından kadın doktora dayak #1

  Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Nazife Aydemir, acil serviste bir hastanın ablasının ve eniştesinin saldırısına uğradı. Kavga esnasında hastane koridorunda yaşananlar ise kameraya yansıdı.

  Hasta yakınlarından kadın doktora dayak

  Hasta yakınlarından kadın doktora dayak #2

  DOKTORUN AÇIKLAMALARI

  Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atmaya çalışan Uz. Dr. Nazife Aydemir ise rapor almak yerine işine devam etmeyi tercih etti. Yaşadığı olayın kendisini fazlasıyla üzdüğünü belirten Aydemir, “Acil serviste bir buçuk saat çalışarak, yarım saat dinlenerek görev yapıyordum. Dinlenme sırası geldi. 14.30’da dönmem gerekiyordu ancak acil servis yoğun olduğu için daha erken geldim. İçeride hasta muayene ederken kapı açıldı ve bir hastanın muayene olmak istediği söylendi. O esnada hasta yakını dışarıda bağırarak ısrar ediyordu.

  Hastaya durumlarının acil olmadığını ve kendilerinin hastanede yeşil alan diye tabir edilen yere yönlendirdiğini söyledim. Sinirli, öfkeli bir şekilde beni tersledi. Triyaj hemşiresine gitmelerini ve yeniden giriş yapmalarını, hastanın durumu ağır ise hastayı kırmızı alana yönlendirmelerini istedim.

  "BEKLEDMEDİĞİM BİR ŞEKİLDE ÜZERİME SALDIRDILAR"

  Ancak hiç beklemediğim bir şekilde hastanın ablası ve eniştesi üzerime saldırdı ve nerede bittiğini anlamadığım biri kollarımı tuttu. O esnada yere düştüm ve gözlüklerim kırıldı. Haklı iken haksız duruma düşmemek için tepki vermedim.

  Hasta yakını bana, ‘Bıraksam bana ne yapacaksın, beni dövecek misin?’ diyerek tehdit etti. Polisi ve güvenlik görevlilerini çağırdık. Arkadaşlarımız geldi ve bizi ayırdılar. Bayanı uzaklaştırdılar. Bayanın kız kardeşi sancı çekiyormuş ve öncelikli olarak muayene olmak istiyormuş. Hasta kırmızı alanda muayene olmak istiyordu ancak kırmızı alan diye tabir edilen yerde durumu ağır olan ve derhal müdahale edilmesi gereken hastalar tedavi ediliyor” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir