Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
583.359
-0.37%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Hastanede patlayan su boruları zor anlar yaşattı

  Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin kalorifer borusundan sızan suları doktorlar hastaların üzerine akmasını şemsiyeyle önledi
  • 10.01.2015 - 19:44
  Hastanede patlayan su boruları zor anlar yaşattı

  Hastanede patlayan su boruları zor anlar yaşattı #1

  Son yağışlarla birlikte halen 1 metreye yakın karla kaplı bölgedeki Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'ndeki Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, önceki gün yaşanan olayda, hava sıcaklığının bölgede eksi 7'lere kadar düşmesi sonucu, kalorifer borularından bazıları ısı değişimi nedeniyle patladı.

  AMELİYATHANEDE ŞEMSİYELİ ÖNLEM

  Ancak üst kattaki kalorifer borularından sızan sular, alt katta bulunan ameliyathane ile yoğun bakım ünitesine damladı. Yoğun sızıntının ilk anda nereden kaynaklandığını anlayamayan ameliyathanedeki doktorlar, o sırada operasyon için hazırlanan masadaki hastanın sudan etkilenmemesi için temin ettikleri şemsiyeyi üzerine tutup, onu sudan koruyarak onu dışarı çıkardı.

  Hastanede patlayan su boruları zor anlar yaşattı #2

  SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

  Yoğun bakım ünitesindeki hastalar da hemen emniyetli bir şekilde su damlayan odalardan alınıp diğer bölüme götürüldü. Bir görevli tarafından fotoğraflanan bu durum, yerel basında yayınlanınca, olay bir anda sosyal medyanın da gündemi oldu. Hastane yetkilileri şu anda hastanede herhangi bir sorun bulunmadığını ve olay sırasında da hasta sağlığı için olumsuzluk yaşanmadığını, gerekli her türlü tedbirin alındığını bildirdiler.

  Hastanede patlayan su boruları zor anlar yaşattı #3

  Hastanede patlayan su boruları zor anlar yaşattı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir