Euro
15.4198
-1.03%
Dolar
13.6743
-0.89%
Altın
785.46
-0.48%
Borsa
1.956
1.47%
Bitcoin
716.509
3.43%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Hava Harp Okulunda sınavlar iptal edildi

  İstanbul Hava Harp Okulu’nda darbe girişimi ve sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle sınavlar iptal edildi.
  • 18.07.2016 - 09:20
  Hava Harp Okulunda sınavlar iptal edildi

  hava harpp

  Bakırköy’de bulunan İstanbul Hava Harp Okulu’nda Özel Harekat polislerinin de dahil olduğu aramalar devam ederken, sabah saatlerinde sınava girmek için Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen öğrenci adayları ve veliler okul kapısında zırhlı polis ekiplerini görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

  "TARİH VERMEDİLER"

  Sınavların iptal edilmesi nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen öğrenci ve veliler, gerekli bilgilendirmenin yapılmadığını iddia etti. Sınavın iptal edildiğini gece yolda öğrendiğini ifade eden bir öğrenci adayı, "Kayseri’den geldim sınav için. Sınavın iptal olduğunu söylediler. Sınavın ne zaman yapılacağı konusunda bir tarih vermediler. Gece saatlerinde Hava Harp Okulu’ndan mesaj geldi ancak biz yoldaydık’’ diye konuştu.

  Sınavların ne zaman yapılacağına ilişkin bilgi verilmediğini ifade eden bir başka öğrenci adayı ise, "Manisa’dan geldik bizde. Askeri lise mülakatları için gelmiştik. Ancak mülakatlar ertelenmiş. Günde vermiyorlar. Kara Harp Okulu’yla da görüştük. Gününde yaparlar dediler. Ama bugün geldik, ertelemişler. Biz döndükten sonra giremeyiz. Mağdur olduk. Gündemden dolayı, olaylardan dolayı yapmıyorlar’’ ifadelerini kullandı.

  Sınav tarihlerinin internet sitesinden açıklanacağının belirtilmesinin ardından öğrenci adayları ve veliler okuldan ayrıldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir