Euro
15.4759
0.31%
Dolar
13.5519
0.24%
Altın
792.6130
0.37%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
581.854
-0.43%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  Havada dram: Lisa Şener'in aynı gün babası da vefat etmiş

  Dün hayatını kaybeden Lisa Şener'e babasının öldüğü söylenmemiş
  • 13.08.2012 - 10:48
  Havada dram: Lisa Şener'in aynı gün babası da vefat etmiş

  Havada dram: Lisa Şener in aynı gün babası da vefat etmiş #1

  Uçağıyla düşen iş kadını Lisa Şener ve pilotu hayatını kaybetti. Şener'in babasının aynı gün Almanya'da kalp krizi geçirip öldüğü, ancak uçuş yapacağı için kendisine Haber verilmediği ortaya çıktı

  Sabah gazetesinin haberine göre, İstanbul Hezarfen Havaalanı'ndan tek motorlu uçağıyla havalanan iş kadını Lisa Şener ve eğitim pilotu Hikmet Aral , Marmara Ereğlisi açıklarında düşen uçakta hayatını kaybetti.

  BABASINI KAYBETTİĞİNDEN HABERİ YOKTU

  Acı olaydaki ikinci dram Şener'in ablası Sema Karahan'ın sözleriyle ortaya çıktı: "Gece saat 01.00'da babamız Sait Ayhan Almanya'da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Lisa, babasına çok düşkündü. Hem üzülmesin diye hem de uçuş yapacağı için söyleyemedim. İnince söyleyecektim."

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  KALKIŞTAN YARIM SAAT SONRA KAYBOLDU

  Dün 14.00 sıralarında havalanan iş kadını Lisa Şener'e (40) ait TC SAS kuyruk tescilli SR22 tipi tek motorlu pervaneli uçak, kalkıştan yarım saat sonra radardan kayboldu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi, uçağın Marmara Ereğlisi açıklarında radardan kaybolduğunu ve uzun süre sinyal alınamadığını belirledi. Yapılan araştırmalar sonucunda uçağın Marmara Ereğlisi mevkisinde Botaş'ın 2.5 mil açığında denize düştüğü tespit edildi. Arama çalışmalarında uçağın bazı parçaları ile Hikmet Aral ve Lisa Şener'in cesetleri bulundu.

  YILDIRIM MI ÇARPTI?

  Olayın tanığı Mürvet Ertaşır "Yağmur ve fırtınadan göz gözü görmüyordu. Uçak birden yanarak düştü. Yıldırım çarptığını düşünüyorum" dedi. Cirrus SR22 tipi uçakların, acil durumda uçağı taşıyıp güvenli şekilde yere inmesini sağlamak amacıyla bir paraşüt sistemi de bulunduğu öğrenildi.

  UÇMAYI ÇOK SEVİYORDU

  Çeşitli kentlerde 90 sineması bulunan Prestige Group Sinemaları 'nın kurucusu ve işletme sahibi Lisa Şener bir süre önce kendi pilotluk lisansını almak için Topair Uçuş Okulu'nda eğitimlere başlamıştı. 13 yaşında bir oğlu bulunan Lisa Şener, bir süre önce verdiği röportajda uçmayı çok sevdiğini ve işi nedeniyle Türkiye'nin hemen hemen her yerine gitmesi gerektiği için uçak alıp pilot olmaya karar verdiğini söylemişti. Şener eğitim sırasında tek başına yaptığı bir uçuşun ardından duygularını şöyle ifade etmişti: "Çok güzel, herkes yapabilir. Böyle bir şey yapmaktan gurur duyuyorum. Korkunç güzel bir duygu. Bunu nasıl kıyaslayabilirim. Oğlumun doğumuyla kıyaslayabilirim. Keşke herkes yapabilse. Uzun süre unutamayacağım bir tecrübe. Hayatıma renk kattı. Terapiye gerek yok, uçmak yeterli bence."


  Görüş Bildir