Euro
10.1876
0.77%
Dolar
8.3378
0.31%
Altın
500.68
0.35%
Borsa
1.463
0.58%
Bitcoin
377.879
-1.85%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C

  Hayri İnönü ve eşi ifade verdi

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığ, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün 'mafyayla tehdit edildiği' iddialarına ilişkin resen soruşturma başlattı.İnönü, mağdur sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
  • 01.01.2015 - 14:20
  Hayri İnönü ve eşi ifade verdi

  Hayri İnönü ve eşi ifade verdi #1

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 18 Aralık 2014'te Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği röportajdaki ''mafya ile tehdit edildikleri'' iddialarına ilişkin bir savcı görevlendirdi.

  MAĞDUR SIFATIYLA İFADEYE ÇAĞRILDI

  Soruşturmayı yürüten savcılık, Hayri ve Nazlı İnönü'yü ''mağdur'' sıfatıyla ifadeye çağırdı. İki gün önce Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Hayri İnönü ve eşi, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi. Şişli Belediyesi'nde son dönemde yaşananları da inceleyecek olan savcılığın Mustafa Sarıgül ile oğlu Emir Sarıgül'ü de ilerleyen günlerde ifadesine başvurulmak üzere adliyeye çağırabileceği öğrenildi.

  NAZLI İNÖNÜ, EŞİNE BASKI YAPILDIĞINI ÖNE SÜRMÜŞTÜ

  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü, 18 Aralık'ta bir gazeteye verdiği röportajda, "Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, Sarıgül’ün 'mafya tutmaktan' söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile kendisinin değil Amerika'da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia etmişti. Nazlı İnönü, eşine belediye başkanlığından istifa etmesi için baskı yapıldığını öne sürmüştü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir