Petrol
83.85
1.19%
Euro
17.7589
0.14%
Dolar
18.4892
0.08%
Altın
969.44
0.67%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
358.958
1.33%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Hayrünnisa Gül: Hikayemiz Lincoln'e benziyor

  Hayrünnisa Gül: Hikayemiz Lincoln'e benziyor

  First Lady Gül, Lincoln'ün eşinin yerine kendimi koydum. Ben de onun yaşadıklarını yaşadım" dedi
  • 22.05.2013 - 06:49

  Hayrünnisa Gül: Hikayemiz Lincoln e benziyor #1

  Erzurum 6. Konuşan Kitap Şenliği'ne katılan Hayrünnisa Gül, gazetecilerle bir süre sohbet etti.

  First Lady Hayrünnisa Gül, Cumhurbaşkanı eşiyle seyrettiği Lincoln filminden çok etkilendiğini belirterek, "Hikâyelerimiz birbirine çok benziyor. Bazı sahneler vardı, Lincoln'ün eşinin yerine kendimi koydum. Ben de onun yaşadıklarını yaşadım" dedi.

  "HİKAYEMİZ LINCOLN'E BENZİYOR"

  Çok film seyretmeye vakti olmamasına rağmen geçtiğimiz günlerde eşiyle, eski ABD başkanlarından Abraham Lincoln'ün hayatını anlatan Lincoln filmini izlediğini söyleyen Hayrünnisa Gül, "O kadar çok benzerlikler hissettim ki, izlerken insan duygulanıyor. Bütün ülkeler aynı süreçlerden, aynı tecrübelerden geçiyor, aynı şeyleri belirli zamanlarda yaşıyor diye düşünüyorsunuz. Bazı sahneler vardı Lincoln'ün eşiyle olan, kendimi koydum yerine. Ben de onun yaşadıklarının benzerlerini yaşadım. Artık o günler geride kaldı, çok önyargıyla bakılan günler yaşadık. Çok üzüldüğümüz, yüreğimizin burkulduğu günler oldu. Türkiye çok mesafe kat etti."

  KÖLELİĞİ BİTİREN BAŞKAN : LINCOLN

  Steven Spielberg, Lincoln adlı filmde, ABD 'nin 16. Başkanı Abraham Lincoln'ün hayatını beyazperdeye aktardı. Filmde özellikle Lincoln' ün köleliği bitirdiği süreçte yaşadığı zorluklar anlatıldı. Lincoln suikast sonucu öldürülen ilk başkandı.


  Görüş Bildir